Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szíriában és Líbiában békét...

Attilav kérdése:

Szíriában és Líbiában békét hozhat a Daytoni modell?

Figyelt kérdés

Ha Szíriát és Líbiát föderalizálnák az megoldaná hosszútávon a válságot ? Persze emellett békefenntartók jelenlétére nyilván hosszú ideig szükség lesz mindkét országban, ez Boszniában is így volt.


Mondjuk Szíriát felosztanák entitásokra az ott lakó népek területi eloszlása szerint. Az entitásokon belül lehetnének kantonok pl szunnita kanton, síta kanton, keresztény kanton, stb.


Líbiát egy Arab és egy Berber entitásra lehetne osztani. Amely entitásokon belül a törzsi területek kantonokba rendeződnének.

Szóval Líbiában és Szíriában hosszútávon békét hozhat a Boszniai vagy másnéven "Daytoni" modell ?



2016. márc. 4. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Valami hasonló lehetett a cél, az USA és nyugat európa szeretné még jó sokáig fentartani ezt az állapotott. Az utóbbi időben sok változást vezettek be ezek az országok pl. a lányok iskola kötelezetsége 16 éves korig..

20-25 év és ezek a buta arabok, már nem is lettek volna olyan buták (internet )

És akkor hogyan-honnan lopnák az olajat, gáz, ......

2016. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felosztani a nagy (és erős) országokat, ezzel meggyengítve őket!

Az eddig terorista kurdok, most léptek a jó fiú szerepbe, ezért majd jár nekik valami Irakból, Szíriából

2016. márc. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bosznia-Hercegovina egy életképtelen állam, kegyetlen nagy és működésképtelen bürokráciával, és ez mind a Dayton-i békeszerződésnek köszönhető. Pont azért nem haladnak semerre, mert a Boszniában lévő 2 entitás két egymással acsarkodó államként működik 1 államon belül. Többek között ennek köszönhető a nagyon rossz gazdasági helyzet, és a nagyon magas munkanélküliség. Szóval nem, nem lenne jó ötlet.

Bosznia-Hercegovinában a mai napig nincs tényleges béke, nagyon érezhető az etnikai feszültség a 3 nép között, és a mai napig ENSZ protektorátus Bosznia. Ha az EU és a NATO kivonulna onnan, nagy eséllyel kezdődne újra a népirtás és a háború.


Vallásos alapon pedig nem lehet felosztani a területeket, mert az ott élők nagyon keverten élnek. Többek között ezért nem merik szétszedni Boszniát sem, mert iszonyat sok a vegyes lakosságú terület. Líbiában pedig a berber entitás gyakorlatilag egy nagy nulla lenne, mert a berberek sivatagi nomád nép, az országuk (entitásuk) meg nem állna másból, mint egy nagy sivatagból. Ugyanúgy Irakot sem lehetne föderatív állammá alakítani. Iránt is csak a teokratikus vezetés tartja egybe.

2016. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!