Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Afrika országai közül melyik...

Afrika országai közül melyik emelkedhet ki?

Figyelt kérdés
Afrika országai közül melyiknek van esélye hogy a jövőben kiemelkedjen az általános afrikai elmaradottságból és szegénységből, és hogy viszonylag fejlett, gazdaságilag, katonailag és politikailag is viszonylag erős szereplővé váljon a világban?
2016. febr. 13. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Namíbia
2016. febr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Talán Kenyának van a legtöbb esélye erre.
2016. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem Dél-Afrika, az már most is viszonylag fejlett, bár ha folytatják a fehérek üldözését hamar a lejtőre fognak kerülni.
2016. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik sem.

Ha a jelenlegi demográfiai tendenciát nézzük, akkor a legtöbb afrikai országnak minimum megduplázódik a lakossága 2050-re. Ezzel exponenciálisan nő (méghozzá nem is lassan) a szegények és a teljesen iskolázatlanok száma. Afrikában elsősorban nem a gazdasági elmaradottság a probléma (hisz a világ egyik legnagyobb nyersanyagkészletén és bányáin ücsörögnek), hanem a mentális, kulturális elmaradottság. Amíg olyan az emberek több mint 90%-a, hogy magát sem tudja eltartani, de szül 4-5 gyereket a szemétkupacra, óvszert pedig még akkor sem használna, ha ingyen osztogatnák, addig nem lesz változás sehol.A segélyezés jó részét sem a nép kapja meg, hanem az aktuális diktátorok osztják szét a talpnyalóik között, vagy pedig szinte mindet fegyverekre költik.

A Dél-Afrikai Köztársaság volt Afrika egykoron legfejlettebb állama, de miután az apartheid megszűnt, a feketék átvették a hatalmat, azóta mélyrepülésben van az ország, zuhan vissza a törzsi társadalom szintjére.


Igazából az észak-afrikai arab országok kivételével az afrikai országok teljesen feleslegesek. Nem működnek, ilyen népek sincsenek, amikről az országokat létrehozták, a legtöbb állam durván soknemzetiségű. A gyarmatosítók kormányzóságokat hoztak létre a területen a földrajzi viszonyokat figyelembe véve, majd később a függetlenedési mozgalmak ezeket vették alapul országhatároknak.

A gond az, hogy ezek életképtelenek. Viszont ha megszüntetnék őket, akkor gyakorlatilag egy konstans háború lenne Afrikában, ami szinte soha nem érne véget.

Olyan lenne az egész kontinens, mint most kicsibe Szomália.


Szóval az erős túlnépesedés miatt nem hiszem, hogy 50 vagy akár 100 év múlva előrébb fognak tartani.

2016. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elég nehéz megmondani, mert vannak kiszámíthatatlan történések, pl. az Arab Tavasz forradalmai meg itt-ott a polgárháborúk elég jól visszavetették az amúgy viszonylag fejlett Észak-Afrikát.


Nyilván, jó életszínvonalra legjobb esélye azoknak van, akik már most is fejlettek, tehát Dél-Afrika, Egyiptom, Líbia, Algéria, Mauritius, Tunézia, stb. Ezek közül néhánynak már magasabb a HDI-je (Human Development Index), mint egy pár balkáni országnak.


Erős szereplővé meg azok fognak válni, akik magas GDP-vel, sok olajjal, meg nagy népességgel rendelkeznek. A kettő között van átfedés, de azért vannak olyan országok (pl. Nigéria), akik hiába lesznek kvázi afrikai nagyhatalmak, azért ekkora népesség mellett a nyomor sokáig jelen lesz.

2016. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az afrikaiak kulturálisan és mentalitásban nem 100, hanem 1000 évvel vannak lemaradva. Ha a kultúra nem kezd el szélsebesen fejlődni, akkor nem lesz semmilyen változás még 200 év múlva sem.

Nem akarom őket leszólni, de pont emiatt egyszerűen nincsenek azon a szinten, hogy országokat irányítsanak, kormányozzanak, építsenek. Ha alájuk tennéd a világ legfejlettebb országát, azt is leamortizálnák rövid idő alatt valamelyik afrikai putri szintjére. Itt elsősorban nem a szegénység a probléma, hanem a gondolkodásmód. Bhután vagy Nepál is szegény ország, mégis békés, szinte sosem hallani róluk semmi rosszat, nincsenek polgárháborúk (pedig mindkét ország soknemzetiségű), mert mentalitásban jóval előrébb tartanak az afrikaiaknál.

Már az is hatalmas előrelépés lenne, ha felhagynának a törzsi társadalommal.

2016. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán (!) a Maghreb régió, de szerintem ők sem. Afrika óriási, szubszaharai területe konkrétan egy putri, nulla infrastruktúrával, polgárháborúkkal, írástudatlansággal, AIDS-szel, mindennel, ami nem jó. Kár étre, mert gyönyörű kontinens lenne, ha értelmes emberek laknák.
2016. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nigériával az a baj, hogy egyrészt rendkívüli mértékben túlnépesedik (még a régión belül is kiemelkedően), másrészt vallásilag szinte teljesen kettéosztott: északon a muzulmánok, délen a keresztények.


Bár tudtommal nem háborúznak egymással, észak több járásában a saría szerint élnek, ergó helyi törvények vannak. És ehhez jönnek még hozzá a Boko Haram terrorszervezet támadásai Csád és Kamerun felől.

2016. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

"Kár étre, mert gyönyörű kontinens lenne, ha értelmes emberek laknák."


Lenne? Most is az. Annak, hogy milyenek a politikai viszonyok semmi jelentősége ilyen tekintetben.

2016. febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem lesz egyik afrikai ország sem normális ország sem a közel, sem a távol jövőben.

Olyan durván túlnépesednek az országok, hogy nem lennék meglepve, ha később több tízmillióan halnának éhen.


Hogy értsd, milyen mértékű túlnépesedésre kell gondolni:

-------------------------


A világon a legnagyobb termékenységi rátával jelenleg Niger (nem Nigéria!) rendelkezik. A mostani lakosságszám 18 millió fő körül van. Ezzel a tendenciával Niger lakossága 2050-re 18 millióról 68 millióra növekszik!! Mellesleg egy apróság, hogy az ország területének úgy kb "csak" a 85-90%-a használhatatlan sivatag.


Egyéb adatok a jelenlegi tendenciával:

Nigéria: 181 millió - 2050: majdnem 400 millió

Kenya: 44 millió - 2050: 81 millió

Szudán: 40 millió - 2050: 104 millió

Kongói Demokr.: 73 millió - 2050: 193 millió

Egyiptom: 89 millió - 2050: 162 millió (az országnak csak a 4%-a lakható!!!)


És így tovább. Ha szemezgetni akarsz még:


[link]


Ilyen túlnépesedés mellett nem hogy javulni fog az országok helyzete, hanem egyenesen maga lesz a földi pokol. Már most nem tudnak minden éhes szájat betömni, hát még mi lesz később, amikor az országok lakosságszáma megduplázódik, vagy akár meg triplázódik? Sajnos a jelenlegi tendenciával fog nőni a népesség, mert bár a termékenységi ráta csökken, de nagyon lassú mértékben.

Ha most felhagynának Afrika mindennemű segélyezésével, éhen halna nagyon max 2-3 millió ember. Ha nem hagynak fel, akkor később szinte biztos, hogy több tízmillióan fognak éhen halni, vagy polgárháborúban meghalni.


Afrika egy nagy feneketlen kút. Ha a gyarmatosítók be sem teszik a lábukat, akkor ma Afrikában csak kisebb-nagyobb kereskedővárosok meg kereskedelmi útvonalak lennének, és ennyi.


A törzsekkel meg csak 1 gond van: túl sok van belőlük.

Hagyni kellett volna, hogy a kisebb és gyengébb törzseket beolvasszák a nagyobb törzsek. Ha ez megtörtént volna (illetve ha hagyták volna megtörténni a gyarmatosítók), akkor szerintem ma negyed ennyi törzs sem lenne Afrikában, és azok már vígan tudnának kormányozni országokat is, mert így 1 országba csak 1, max 2 törzs jutna, és nem 10-15.

Európában ez a folyamat lezajlott régebben. A kicsi, vagy gyenge népeket, hanyatló országokat egyszerűen elfoglalták a szomszédok, és beolvasztották őket.

Afrikában ezt nem engedték meg nekik, meg a gyarmatosítók nem is akartak felfordulást a gyarmatokon, emiatt van ma Afrikában kegyetlen sok, kisebb-nagyobb törzs.

2016. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!