Az olajárcsökkentés célja a harc az elektromos autók ellen?
Lehetséges, hogy az olajárcsökkenés mögött ez állhat?
Számomra érdekes, hogy pont akkor csökken az olaj ára, amikor az elektromos autó végre terjedni kezd.
Miközben a kérdésedet olvasom, alatta a hirdetés: "Plus500! Kereskedjen kőolajjal"
Minden elképzelhető. A legtöbb "szakértő" azonban azzal ért egyet, hogy Oroszország ellehetetlenítése lehet a cél.
Elsődleges célja biztos, hogy nem ez. Ha mellékesen az elektromos autóknak is kárt okoz, az külön öröm. (Nekik. Kiknek is?)
Több célja is lehet. Egyik célja pl. kikészíteni Oroszországot. Az orosz gazdaságban nagyon nagy tétel a kőolajból származó bevétel, de ők ugyanakkor drágábban termelik ki az olajat. Már elkezdték visszanyesni a fizetéseket, ellátásokat, ha tájékozott vagy ebben a vonatkozásban.
Egyelőre az elektromos/hybrid autók aránya nem túl nagy.
Az áruk sem ép baráti, az emberek többsége nem azért választja a hybrid/elektromos autót mert sporolni akar hanem mert csak, mert környezet tudatos stb.
Összefoglalva:szetintem nem.
A kőolaj-kitermelésre és -feldolgozásra még mindig nem veszélyesek az elektromos autók. Mi itt, Európában úgy látjuk, hogy lassan vannak használható alternatívát nyújtó elektromos autók, milyen jó is ez, de egyrészt itt is elég alacsony az arányuk, másrészt a közlekedésben csak egy kis szegmenst jelent a személygépkocsik világa. Ja, és a világ amúgy sem Európából áll.
Például a közúti teherfuvarozásban az elektromos hajtás még mindig nem alternatíva. A repülésben sem, a teherhajózásban sem. De a közúti autóknál is csak nálunk elérhető a villanyautó: Indiában, Kínában, Dél-Amerikában örülnek a ki tudja, milyen olajszármazékkal üzemeltetett tuktuknak vagy kisautónak is, az elektromos hajtásról szó sincs.
Valóban, az olajár csökkenése keresztbetehet az elektromos autóknak, de nem akkora a veszély, hogy a kőolajat kitermelő és exportáló országoknak megérje emiatt lenyomni az olaj árát. Inkább Oroszország ellehetetlenítéséről van szó.
Nem valószínű.
Amugy az elektromos auto drága(főleg az aksi miatt).
Marha nagy túlkínálat van a világon, ennyi a titok.
Kína lassul, Oroszországot szivatni akarják, az USA most már adhat el feldolgozatlan olajat is, Iráni embargónak is annyi.
A olajár csökkenése nem cél, hanem gazdasági folyamatok következménye. Ez nem egy irányított dolog.
Ha az lenne, akkor a hidegháborúban miért nem nyomták le az olajat? A Szovjetuniónak akkor is fájt volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!