Miért nem voltak sikeresek a keresztes hadjáratok? Miért nem tudtak kialakulni hosszútávon a Közel-Keleten keresztény államok?
1, Nem volt utánpótlás. (Mind anyagi, mind ember)
2, Addig volt buli, amíg az arabok nem fogtak össze. Aztán jött Szaladin.
A harmadik keresztes hadjárat sikertelensége után Németország(szent római birodalom) inkább a balti államokban folytatta a hadjáratot, így ők ott alapítottak országot.
Franciaország és Anglia pedig egymással kezdtek háborúba(de volt polgárháború is), aminek következtében nem maradt pénzük a keresztes államok fenntartására.
A keresztes államok pedig az alacsony európai lakosság miatt nem tudták önmagukat fenntartani.
A kereszt miatt
Ha egy deltoidot vagy rombuszt vittek volna magukkal, nyertek volna.
A Közel Keleten egyedül a bizánci birodalomnak voltak hagyományai. Ezen túl, az ottani őslakosság alapvetően ősi természeti vallásokat követett, amelyek akkorra anakronisztikussá (nem kellően hatékonnyá) váltak. Jött egy erőszakos népesség, előbb leigázta őket, majd apránként a helyiek szépen átvették a vallásukat. Abszolút természetes emberi folyamat.
Mire 3-400 év múlva arra járt egy szedett-vedett rablóbanda, az iszlám már meggyökeresedett, csak kis hagyományos szigetekben maradtak keresztények (Bizánc, Rodosz). Azt nem árt tisztázni: az indíték tisztességes volt, számos résztvevő valóban a kereszténység védelméért ment. A többség azonban rablólovag volt, a kincsekért ment. Nincs az a lakosság, amely ennek örül. A keresztes hadjáratoknak sikerült végképp megutáltatni a kereszténységet arrafelé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!