Ekkora probléma Németországban a sajtószabadság?
A kölni eseményekre gondolok. Rengeteg nőt zaklattak, megerőszakoltak stb. Egy ilyen bűncselekmény sorozat, még a Kádár-rendszereben, de még a kommunista Kínában sem maradhatott volna sajtó vízhang nélkül.
Számomra nem az meglepő, hogy a migránsok csinálnak ilyesmit, hanem hogy ezt egy ,más országokat sajtó szabadság miatt kritizáló, fejlett demokratikus országban napokig ellehet hallgatni.
Na azért a Kína rossz példa, ott a tavalyi tüntetést is úgy adták elő az ország másik végében hogy "ünneplő fiatalok" voltak.
Amúgy minden ország közszolgálati médiája az adott vezetés kezében van. Németeknél is, nálunk is. Remélem érzékelted már az M1 híradóban. Itt sem számolnak be sok lényeges kérdésről.
1. Nem erőszakoltak meg senkit. Jelenleg 3 szexuális zaklatás meg egy csomó lopás ügyében nyomoz a rendőrség. Nagyon nem ugyanaz.
2. Azért nem került be a hírekbe rögtön, mert nem tudott róla senki. Ha a rendőrség nem ad ki nyilatkozatot (márpedig nem tudott kiadni, mert fogalma nem volt róla, hogy mi történt), akkor a hírekben sem tudják leközölni..
Ez az "agyonhallgatás" egy mondvacsinált és hamis történet. Jelentek meg cikkek közvetlenül az események után is (Google a barátod...), csak mivel még nem volt konkrét ténybeli tudás a rendőrség kezében (és nem egészen mellesleg szilveszter utáni hétvége volt), nem volt erről közlemény. De hétfőn már ki is jöttek a cikkek, tele volt vele a média mindenhol - holott még nyilván bőven tartott az események kivizsgálása.
"..Kínában sem maradhatott volna sajtó vízhang nélkül."
Csak tanácsolni tudom mindenkinek, hogy próbálja ki maga. Kínában minden médiát közvetlenül ellenőriz az állam, lásd a Nagy Tűzfalat. De az is jellemző, hogy amikor a volt főnököm rákeresett Shenzenben (Kína, Hong Kong mellett) a 'Tienanmen' kulcsszóra a reptéren, a gép kinyomott egy szép nagy errort.
Egy másik kollégám is járt Shanghajban, egy gyárban a nyilvánvalóan kiskorú dolgozóknak adtak a kezébe egy kis pénzt, amit aztán egy helyi kisfőnök futva hozott vissza...
Aki szerint Kínában sajtószabadság van, az nagyon nagy tévedésben leledzik.
Eközben a mi nyugatunkon azt írsz ki facebookra, amit akarsz, azt írsz ki a netre, amit akarsz, sőt le is közölheted nyomtatva, hogy melyik politikusról milyen véleményed van. Ez utóbbi kissé sérül nálunk, mert egyes pártok előszeretettel próbálnak perekkel ellehetetleníteni és a pozíciójukkal visszaélve sarokba szorítani, de még így is azt mondhatjuk, hogy a bíróság véd, ahol rá tudsz mutatni a visszaélésre és nem kell attól félned, hogy egyik napról a másikra eltüntetnek a Párt titkosügynökei egy hullazsákban, vagy egy büntetőtáborban.
Amúgy az eltitkolás lehetőségéről:
- Fukushimát sem jelentették be anno azonnal a japánok, holott tudható, hogy ezt a nagyobb országok mérőállomásainak tucatjai azonnal érzékelték. Csak ott is kivárták, amíg valós információjuk van.
- A szabad internet korában nem igazán lehet bármit is eltitkolni. Kínában és az oroszoknál (illetve a befolyási területeiken Belső-Ázsiában) próbálják uralni a netet, de még ezekben az országokban sem megy ez tökéletesen.
Számomra már nem meglepő. A polkorrekt mentalitás bénítóan áthatja az egész nyugati kultúrközösséget, beszivárog az oktatásba, a politikába, és most már a bűnüldözésbe is.
Lassan már korrekt személyleírást sem lehet leközölni, mert "felismerhetőek rajtuk tipikus rasszjegyek". Ezek után egyáltalán nem meglepő, hogy politikai felhatalmazás nélkül nem mernek nyilvánosság elé állni a bűnüldöző szervek sem ilyen "kényes" témában, mint bevándorlók által elkövetett bűncselekmények.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!