Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A volt szovjet tagköztársaságo...

A volt szovjet tagköztársaságokat miért nem piszkálják a diktatúrával?

Figyelt kérdés
Fehéroroszországot vagy Kazahsztánt például nem minősíti le senki a diktatúra miatt. Minket a demokratikus Orbánnal viszont igen. Magyarország rendszeresen szégyenpadon ül a nemzetközi sajtóban miközben a kazakokról soha nem beszél senki.

2016. jan. 1. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

mert szegény orságok és nemzetközi szerepük elhanyagolható


"Magyarország rendszeresen szégyenpadon ül a nemzetközi sajtóban"


nem

esetleg a baloldaliak így szeretik beállítani, ennek ellenére valahogy erősen megoszlott véleményeket látok migránsügy kapcsán pl, ahol kicsit is érdekel valakit rajtunk kívül, hogy mi a helyzet

2016. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Például mert ők nem EU-tagok? Csak tipp :)
2016. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig elég sokszor szokták főleg Fehéroroszországot
2016. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Fehéroroszországot a nemzetközi sajtóban Európa utolsó diktatúrájaként tartják számon.


Lukasenko személye azért lett elfogadottabb az elmúlt években, mert a kelet-ukrajnai konfliktus kitörése után nem állt Oroszország mellé, hanem országa függetlenségét hangsúlyozta és a rendezésbe vállalta a közvetítőszerepet a felek között. Emellett 2013 óta távolságtartóbb politikát is folytat Oroszországgal szemben, ami az EU számára javította a megítélését. Az országban viszonylagos jólét van, és Európának nincs szüksége még egy Kelet-Ukrajnára.


Kazahsztán egy közép-ázsiai ország, ahol hasonlóan Fehéroroszországhoz, az utolsó szovjet pártfőtitkár vezet a függetlenné válás óta. Az ország folyamatosan az orosz érdekszférához tartozik, Nazarbajev pedig örökös elnök lett. Ez ugyanúgy szerepelt a nemzetközi sajtóban, de mivel Kazahsztán nem Európa közepén van EU tagállamokkal körülvéve, ezért nyiván kisebb médiafigyelmet kap.


A fő különbség e két ország és Magyarország között, hogy itt volt egy sokak által elvitatott rendszerváltás, amikor is az ország vezetői azt mondták, hogy ők a Nyugat-Európában működő országok politikai berendezkedését (többpártrendszer, szabad választások, a hatalmi ágak szétválasztása) tekintik példának és ebbe az irányba kívánnak haladni, amit aztán megpecsételtünk azzal, hogy EU tagok lettünk.

2016. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Mert ott nincs fidesz kormány.
2016. jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kik piszkálnak?
2016. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert Magyarország Európa közepén van és EU tag, és látják, hogy a demokratikus intézményeket már Orbán lebontotta. Mindent a haveri kör ural.
2016. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem lebontotta, hanem tovább demokratizálta. Példa erre az egyfordulós választás, ami jóval demokratikusabb a kétfordulósnál, mivel nem készteti az embereket arra, hogy valamelyik béna mainstream párt mögé álljanak. A korábbi rendszerben valami ellen szavaztunk, most valamiért.


Egyelőre persze ez a Fideszt segíti, mivel az emberek túl buták, hogy másra szavazzanak.

2016. jan. 1. 22:51
 9/13 anonim ***** válasza:
2010-óta rengeteg a kormány és az OGy munkáját ellenőrző szerv pl. Alkotmánybíróság hatáskörét megnyirbálta vagy egyszerűen megszüntette a csodás kétharmaddal, csináltak egy pártalkotmányt, mert a Fideszen kívül senki sem fogadta el az Országgyűlésben, az új népszavazási törvény sokkal nehezebbé teszi ügydöntő népszavazás kiírását, az egyfordulós választási rendszer pedig messze-messze rosszabb mint a korábbi kétfordulós volt, épp úgy a választókörzeti manipulációval mint a töredékszavazatok számlálása kapcsán pl. a Fidesznek úgy lett meg 2014-ben a kétharmad, hogy bevezették a "túlkompenzációt" tehát, hogy a győztes jelölt is visz tovább pártlistára voksokat egyéni körzetből, különben már akkor sem lett volna meg a 2/3-ad.Ez pedig csak a jéghegy csúcsa!
2016. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8:A választásokat akkor hozhatnád fel példának,ha mondjuk nem "húzták volna újra" a választási körzetek határait.De például az Alkotmánybíróság jogköreinek szűkítésétől,menjiben lett demokratikusabb a rendszer? Vagy akár attól,hogy minden népszavazási kezdeményezést lehetetlenné tesznek.Már az is megfordult a fejemben,hogy az emberek kormánya,nem kiváncsi az emberek véleményére.
2016. jan. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!