Németország: miért olyan visszafogott a katonai békemissziók és a katonai beavatkozások tekintetében? És megérthető-e az ország álláspontja erről?
A németek és a japánok még egy darabig büntiben lesznek az ún. fasiszta múlt miatt, ráadásul sok az ellenérdekelt primitívebb népség is. Mármint abban ellenérdekeltek, hogy vezető katonai hatalom legyen bármelyik is. Szerencsénkre azonban a gazdasági elsőbbség előbb-utóbb katonai téren is érvényre jut.
És ahogy látom az német emberek egye inkább észhez térnek, persze ez megint sokaknak nem érdeke.
A visszafogottságuk azért is érthető (legalábbis én meg tudom érteni), mert most nagy átlagban jólétben élnek, nem cseszteti őket senki és kb. tavalyig a bevándorlást is kordában tartották, nem úgy, mint a franciák például.
Egy katonai beavatkozásnak mindig ára van és legtöbbször az ártatlan embereken bosszulják meg, nem azokon, akik ténylegesen az akcióról döntöttek.
Igen megérthető.
Az európaiságot ismételgetik állandóan Nyugaton, az pedig hogy fér össze ártatlan emberek legyilkolásával. A járulékos veszteségek pedig elkerülhetetlenek.
"1200 főnyi harcoló katona bevetésének a lehetőségéről.."
nem fognak harcolni. Felderitest vegeznek, ill. biztositanak. Annyira nem fognak harcolni, hogy ha lelonek egy felderito gepet, az amcsik fogjak kimenteni a pilotat. nem azert mert a nemetek nem tudnak, hanem azert mert nem akarnak tuzharcba keveredni.
A nemet tarsadalom jol megtanulta a II. VH. leckejet.
De olvasgass egy kicsit, ez jo osszefoglalo.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!