Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit jelent a gyakorlatban az,...

Mit jelent a gyakorlatban az, hogy Törökország vízummentességet kapott? Csak annyit, hogy ha nyaralni jönnének pár hétig, akkor nem kell fizetniük, vagy valami komolyabb?

Figyelt kérdés
2015. dec. 1. 02:57
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Könnyen megtudod, a vízumot kérsz az USA-ba.
2015. dec. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy elég az útlevél, nem kell pluszba még vízum is bele. Ideje volt már, mi már tavaly tavasszal megkaptuk tőlük.


előző: USA-ba se kell már vízum...

2015. dec. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyar török viszonylatban két éve nem kell vízum. Az USA-ba sem kell, más kérdés, hogy ők ezt mennyire tartják be. Mert az ugye nem normális, hogy egy ország a határán kénye kedve szerint, szabályokkal nem törődve, mindössze az aktuális hivatalnok ízlése alapján azonnali hatállyal visszafordítson. Az USA gyakorlat ez.

Egyébként a vízum arra szolgál, hogy az adott államnak legyen ideje megvizsgálni a másik államból érkezőt. Ha minden rendben, kiadják a vízumot, ha nem, akkor megtagadják. A határon (akár közút, vasút, vagy repülőtér) erre sokkal kisebbek a lehetőségek. Ezért azok az országok, amelyek "jóban vannak", elhiszik egymásról, hogy normális emberek normális okkal érkeznek, bárki és bármi is az.

Most tehát arról van szó, hogy Európa elhiszi ezt a törökökről. Nem azért, mert jóban vannak, hanem mert ez az ára annak, hogy a kétmillió menekültet ne zavarják (mint eddig tették) tovább Európába. Persze azt még nem tudni, hogy minden török "normális" céllal érkezik-e (a többsége igen!), sem, hogy ettől csökken-e a menekültáradat. Éppen ezért ez egy egyoldalú alku.

2015. dec. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És ezt hol olvastad?

Én nem tudok róla,hogy a törökök vízum nélkül jöhetnének.

2015. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként a vízum arra szolgál, hogy az adott államnak legyen ideje megvizsgálni a másik államból érkezőt. Ha minden rendben, kiadják a vízumot, ha nem, akkor megtagadják. A határon (akár közút, vasút, vagy repülőtér) erre sokkal kisebbek a lehetőségek."


eddig ahová vízummal mentem, ott mindig a határon vettem meg...

2015. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"És ezt hol olvastad?

Én nem tudok róla,hogy a törökök vízum nélkül jöhetnének."


Ez azért cserébe van (a nagy rakás pénz mellett), hogy nem engedik tovább a migriket. Olvass többet :)

2015. dec. 2. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor tudnátok valami forrást linkelni? Mert engem érdekelne:D
2015. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De komolyan most mi ez a hülyeség??:D Honnan vetted hogy a törökök vízum nélkül jöhetnek ide?
2015. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2015. dec. 13. 16:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm!!
2015. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!