Miért avatkozik közbe sok más ország egy tőle teljesen idegen más országok háborújába?
Nem értem pl: a szíriai háborúba miért avatkoztak bele a franciák ?
+ megüzente az Iszlám állam az egész világnak nem csak a franciáknak ne szóljatok bele ez nem a ti háborútok ! És csak azért is katonákat küldtek oda most meg tessék meg lett az eredménye.
Ez a francia csak egy példa volt már sok más háború amibe más más országok is beleszóltak de minek ?
16/f
Exportálni kell a liberalizmust mindenhova,ert csak így jöhet létre a multikulti világállam. Sajnos a nyugati liberálisok és magyar csatlósaik így gondolkodnak.
Én magamat igazi liberálisnak látva nem így gondolom. Szerintem csak akkor van jogunk beleavatkozni egy másik ország belügyeibe, ha az adott ország más országokat veszélyeztet. Emiatt szerintem Afganisztánnal és Irakkal nem szabadott volna a nyugatnak háborúznia. Az iszlám állam más, mivel kezdetektől a nyugati világ legyőzését hírdette.
"k ne szóljatok bele ez nem a ti háborútok "
majd azt mi eldontjuk hogy melyik a mi haborunk es melyik nem.
16:57
Csak részben tudok veled egyetérteni. Az afganisztáni beavakozást jogosnak tartom az amcsik részéről, ugyanis (ahogy te is kitételként megfogalmaztad) veszélyeztette az ő országukat. Nyilván elég összetett a helyzet, mert az al-Kaida ellen indultak harcba, de mint hogy szoros szálak fűzték őket az akkor hatalmon levő tálibokhoz így ez kiszélesítette a harcokat. Ellenben az iraki bevatkozás valóbban nem volt szerencsés ötlet, se rövid se hosszútávon, és lássuk be a jogossága is megkérdőjelezhető. Még Szaddam irakja is biztonságosabb lenne az ISIS-el szemben mint a mostani. Szíriában azomban már eleve ilyenek az állapotok, így mind az orosz mind az amcsi vagy inkább úgy mondom észak-atlanti bevatkozás jogos és szükséges is, mert az ország saját maga már nem bír el a problémával.
Mert Franciaországnak is érdeke az Iszlám Állam terrorszervezet megfékezése, megsemmisítése. Ehhez saját nemzetbiztonsági érdekei fűződnek.
A másik szempont a francia "grandeur és gloire" a külpolitikában. Szeretik érezni, éreztetni, hogy ők nagyhatalmak, erősek, fejlett liberális demokráciák és katonailag is kiállnak az érdekeik, értékeik mellett. Ez hasonló, mint az amerikai politika. Csak míg az USA szuperhatalom, "a világ csendőre", addig Franciaország kisebb, az ő katonai intervenciói elsősorban volt gyarmataira, Afrikára és a Közel-Keletre koncentrálódnak.
Más országok belügyeibe beavatkozni fegyveres erőkkel a nagyhatalmak és középhatalmak kiváltsága, olykor vissza is élnek az erejükkel. A beavatkozások célja lehet valamilyen érdekérvényesítés (gazdasági, politikai érdekek) és/vagy valamilyen humanitárius válság nemzetközi enyhítése, megoldása (pl. 90-es évek elején Szomália, Haiti, Bosznia).
mert szövetségi rendszerek tagjai
ha egy barátod vagy barátnőd üsszetűzésbe keveredik valakivel akkor melléállsz nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!