Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy ország vezetésében nincs befolyása a külföldi nagytőkének, tehát nem a nagytőke diktál, akkor azt a vezetést el akarják söpörni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy naív vagyok (köszönöm, de erre irányuló válaszokat nem kérek), de miért nem hagyják "futni"? Precedens értékű lehet?
2015. okt. 13. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol?
2015. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tőkéből van fejlődés. A fejlődés pedig vonzza a tőkét. Ha jók a befektetések (értsd: megtérülőek) akkor mindenki jól jár. Ha a tőke elől elzárod az országod, akkor hibernálod a gazdaságát.
2015. okt. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

A kettes egy ballibsi és ballibsi propagandát harsog.

Minden értelmes ember tudja, hogy a gazdaság nem a tőkeinjekciótól fejlődik, hanem Orbán Viktor Miniszter Elnök Úr akarattya táplálja.

2015. okt. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy el kell zárni, van olyan nagytőke a világon, aki nem akar a kormányzásba beleduruzsolni!

Csak az aki szeretne és nem tud, annak ez nagyon csípi a szemét!

2015. okt. 13. 22:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Az, hogy a tőkéből van fejlődés, az miért is tenné szükségszerűvé, hogy a tőke beleszóljon egy ország kormányzásába? Ezt kifejthetné valaki!
2015. okt. 13. 22:38
 6/6 anonim ***** válasza:

A tőke működése azt jelenti, hogy egyes emberek a tudásuktól, szemléletüktől függően valamilyen termelő egységet üzemeltetnek, az profitot termel, aminek egy részét újra befektetik, más részét felélik. A profit nagysága és a befektetés is feltételektől függ. Minden ember a profit növelésére, azaz a feltételek enyhítésére törekszik. Csakhogy a feltételeket általában a kormányok határozzák meg törvények formájában. A kormány érdeke nem biztos, hogy megegyezik a tőkés ember érdekével. Ezért az utóbbi kiszámolja, miként tudná a kormányt is bevonni ebbe (azaz kiszámolja, mennyit kell fizetnie egy adott feltétel enyhítéséhez, és ez mennyi hasznot hoz. Ha megéri neki, fizetni fog. Ez durva esetben a közönséges korrupció, más esetekben egy alku és szerződés tárgya.


Minél nagyobb a tőkével rendelkező ember tőkéje, egyfelől annál többet akar, másfelől annál többre képes (megveszi, ami kell). És a nagytőke egy idő után kinövi a saját országát, ezért egy másikban keres magának teret. Ezt hívjuk összefoglalóan a multinacionális nagytőke országokra gyakorolt hatásának. valóság bonyolult, ezért a nagytőke mozgástere is nagyon sokféle.

Például a 90-es években nálunk leromlott a gazdaság, nem volt pénz, kellet volna bizonyos ipar. Erre jött a külföldi tőke, azt mondta, építek gyárat, de adj telket ingyen, meg adj nagy adókedvezményt. Ez igazságtalan, de nincs más választás. Ha az ország nem ad, a nagytőke oda megy, ahol adnak. És ilyen lesz. És innentől már nem az egyes emberek kizsákmányolásáról van szó, hanem országokéról. És azok is körülbelül annyit tehetnek ellene, mint az egyes ember.

2015. okt. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!