Az EU-ra is sokan ezt mondták. Az biztos, hogy a globalizáció egy újabb nagy lépése, és a nemzeti érdekek folyamatosan szorulnak a háttérbe. De a fő kérdés az, hogy egy ilyen nagy unión belül az egyes országoknak mekkora az önérdek-érvényesítő képessége és hajlama. (A kettő nem összekeverendő, ugye. Pl. Orbánéknak az EU felé van hajlama pampogni, csak képessége nincs keresztülvinni dolgokat. Gyurcsányék idején a hajlam is hiányzott, vigyázzba álltak, ha Brüsszel elröffentette magát.) Biztosak lehetünk benne, hogy az USA nem fog jelentős hátrányt szenvedni az érdekérvényesítés terén a TTIP miatt. Mi annál inkább.
2015. aug. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 A kérdező kommentje:
Ez a szövetség Európa beolvasztásának első lépése lenne
2015. aug. 19. 19:13
3/7 anonim válasza:
Kicsit tartok attól, hogy a TTIP az európai kereskedelemre rossz hatással lesz, illetve a kevésbé szabályozott amerikai termelők rosszabb minőségű, de olcsóbb termékeket juttatnak az európai piacra. Nem mondanám hogy ellenzem, inkább neutrális vagyok, nehéz laikusként előre látni a TTIP következményeit vagy objektív véleményt alkotni, mivel az ellenzők és a támogatók tábora egyaránt ferdít, és akár etikai vagy ideológiai kérdést csinál az ügyből.
Egy európai föderációt egyébként támogatnék, és annak is örülnék ha az USA-val jó kapcsolatokat ápolnánk, de szerintem Európának a saját útját kell járnia és nem szabad engednie az amerikai lobbizásnak, amibe valamilyen szinten belekeveredett a TTIP kérdés.
2015. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Majd meglássuk... A szorosabb gazdasági együttműködés nincs ellenemre egyáltalán, de azért óvatosan kéne csinálni.
Mostanság a világ egyik legkártékonyabb egyezménye lenne a TTIP. A Csendes óceáni verziót nem írták alá, reméljük itt is az lesz! A végső gyarmatosítás lenne! Épp eszű ember NEM kér belőle!
2015. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 TappancsMancs válasza:
Káros az európai államokra, mert elsőbbséget kapnak a multi cégek ha bármi akár elmaradt nyereséget okoz nekik. Ha minimálbért emel az állam a multik perelnek mert nekik ez hátrányos, tehát semmiben se korlátozhatja őket az állam ha érvényre jut a TTIP.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!