Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha az USA kínai hitelekből él...

Ha az USA kínai hitelekből él és a petrodollárból, akkor ez a két tényező elő tudja segíteni az USA összeomlását?

Figyelt kérdés
2015. aug. 15. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden ország hitelekből él, ha az államkötvényeket tekintjük. A petrodollár kifejezést még nem hallottam, mit jelent?
2015. aug. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"A petrodollár kifejezést még nem hallottam, mit jelent?"


A pénz értékét a kereslet jelentősen befolyásolja. Mivel a nemzetközi olajpiac szinte mindenhol dollárban számol, a dollár iránti kereslet adott mindenféle egyéb intézkedés nélkül, gyengülése erősebb gazdasági recesszió ellenére is minimális marad.

2015. aug. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az USA összeomlik, akkor Kínádnak is lőttek, csak úgy szólok.
2015. aug. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Az EU előbb fog összeomlani. Még a határainkon sem tudjuk megvedeni.
2015. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell félteni az USÁ-t, sok lábon állnak. Sajnos másokén is :D


De a viccet félretéve, az USA messze nem a legnagyobb olajexportőr, és különben is igyekeznek átállni a palagázra, úgyhogy szerintem ha fájna is, ne halnának bele.

2015. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!