Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy van ez Észak-Koreában?

Hogy van ez Észak-Koreában?

Figyelt kérdés
Van egy segghülye (már elnézést) vezetőjük, és miatta szív az egész nép. Nyomorognak, éheznek. Miért nem lázadnak fel ellene? A hadsereggel mi van? Ők elégedettek a vezetőjükkel? Ez a paranoiás szerencsétlen rosszabb, mint Sztálin. Van egyáltalán olyan ember abban az országban Kimen kívül, aki jól érzi magát? Vagy biztonságban érzi magát? Szerintem mellette senki. Akkor miért nem tesznek valamit? Vagy már beletörődtek a sorsukba? Valaki világosítson már fel erről.
2015. aug. 15. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

"Van egy segghülye (már elnézést) vezetőjük, és miatta szív az egész nép. Nyomorognak, éheznek. Miért nem lázadnak fel ellene?"


Ez valahonnan ismerős.

2015. aug. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Te se nagyon mernél lázongani, ha minden második ember besúgó lenne a környezetedben és ha az állam fülébe jut a terved, akkor mehetsz az egész családoddal koncentrációs táborba és még a dédunokáidat is bűnösnek fogják tekinteni.
2015. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg alkalmazkodtak és beletörődtek, erről olvastam egy újságíró cikkét és ő írta ezt kb: Nem is tudjuk, h milyen jól élünk az ottani helyzethez képest. Ami szerintem igaz a mi hazánkra nézve is. Egy diktátorról van szó, akit szeretniük kell és sztálinizmushoz hasonlóan isteníteni. Szerintem abban az országban nincs senkinek határozott jelleme és összetartása. Ezt csak úgy lehet megoldani, ha lelövik az összes vezetőt.
2015. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Észak-Korea egy társadalmi laboratórium, amiben lessük, hogy mivé tud fejlődni egy végletekig totális diktatúra.
2015. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Mert ilyenek az emberek, ha terrorban élnek. Sztálin ellen miért nem lázadtak fel azok a tömegek, akiket gulágba küldött? A zsidók miért nem mutattak semmi ellenállást mikor koncentrációs táborokba vitték őket? Ugyanezért.
2015. aug. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erről van egy jó sztorim. Pár éve egyetemen, az egyik doktoris csaj tartott nyelvórákat pár diáknak, akik a DPRK-ból jöttek, valami mindenféle speciális engedélyekkel, meg iszonyat bürokráciával tanulni az orvosira. Az egyik teremben, ahol órájuk volt, nem működött a projektor, aminek a csaj hangot is adott, hogy ez mekkora szar, nem igaz, hogy erre nincs pénz, évek óta így áll, a vezetőség meg szarik bele. Mindenki csendben hallgatta, majd az óra után, az egyik fiú odament hozzá, és megjegyezte, hogy ezt talán nem kellene ennyire nyíltan, mert nem szeretne a koncentrációs táborban kikötni. Mire elmagyarázta neki, hogy európában olyan nincs, mert szólásszabadság van. Ennyire szokták meg ezt az ottaniak.
2015. aug. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Ott annyira átmosták az emberek agyát, hogy szinte lehetetlen fellázadni az ilyen vezető ellen. Vannak, akik teljes titokban lázadnak. Egyszer hallottam, hogy egy családot végeztek ki, mert titokban szappanoperát néztek.
2015. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
egyreszt mert total agymosasban vannak szuletestol fogva, masreszt pedig mert naluk van a vilagon a legerosebben diktatorikus elnyomo rendszer ahol meg mindig mukodnek a gulagok. ha beszelsz angolul rengeteg erdekes irdodalom van a temaban.
2015. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!