Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az hogy lehet, hogy Észak-Kore...

Az hogy lehet, hogy Észak-Koreai sportolókat (pl. ffi korosztályos/női fociválogatottat) kiengednek nemzetközi versenyekre?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam, hogy az ottani emberek semmit sem tudnak/tudhatnak a külvilágról, de ha azt a pár tucat embert kiengedik akkor ugye megtapasztalhatják milyen jó világ van "odakint".


Azt hallottam, hogy kínaiakat fizetnek le, hogy kimenyjenek a meccsekre és szurkoljanak az észak-koreaiaknak mivel az övéiket nem engeik ki.


Kim Dzson nem fél, hogy gyengülhet a hatalma vagy valami?


Nem igazán szoktam politikával foglalkozni csak úgy eszembe jutott ez a kérdés.


2015. aug. 7. 22:19
 1/5 szántóvető ***** válasza:
11%

nem tudom mire gondolsz.ott boldog és elégedett emberek élnek,van nemzettudat és hazaszeretet.a kapitalista sajtó igyekszik lejáratni a kommunista országokat folyton olyasmikről cikkeznek amit te is említettél.de eszébe sem jut onnan disszidálni tömegeknek.

(a pekingi olimpián fordult elő hogy gyerekeket vezényeltek ki szurkolni hogy mindig tele legyenek a lelátók.)

2015. aug. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:

Kim Dzsongun szerint békeidőben csak a sportolóknak van lehetőségük a nemzeti zászlót "magasba emelni"

A sikeres sportolók kiemelt fizetést, lakást, autót kapnak és nemzeti hősnek tekintik őket.

2015. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen csak olyan sportolók mehetnek ám külföldre, akiknek otthon van családjuk, akikkel zsarolni lehet őket. Amennyiben bármi rosszat tesznek, egyből a családtagok bánják.
2015. aug. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A család otthon marad túsznak, és egyébként is, a külföldre kiengedett versenysportolók a rendszer haszonélvezői.
2015. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szántóvető ***** válasza:
"A család otthon marad túsznak"-ez Fidel Castro rezsimjében is így volt,mégsem mészároltatott le családtagokat.
2015. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!