Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lenne a megítélése...

Milyen lenne a megítélése mind a németeknek, mind a szovjeteknek, ha a szovjetek támadnak előbb Nyugat/Közép-Európára 1941-ben, a németek Barbarossa-offenzíváját megelőzve?

Figyelt kérdés

A közhiedelemmel ellentétben nem csak Hitlernek voltak hódító, aggresszor tervei, Sztálin is ugyanolyan megalomán, hataloméhes diktátor volt, amíg Hitler életteret akart a németeknek, addig ő az osztályharcot akarta fokozni, kiterjeszteni az egész világra s letörni az imperalistákat. Az angolokkal és az amerikaiakkal is akart háborúzni 1945 után, de mivel megmérgezték sajátjai ill. elkanyarítja ezt a kérdést az a történet, ezért nem taglalom tovább, maradok 1941-ben.


A szovjetek téptek ki darabokat Finnországból és Romániából, bekebelezték, annektálták a Balti törpeállamokat. 1939 szeptemberében a németekkel közösen támadták meg Lengyelországot és osztották fel teljesen egymás között, megszüntetve Lengyelországot, és kötöttek egy paktumot, mellyel próbálták az időt húzni, hogy befejezhessék a seregépítést és haditervek finomítását.



A szovjeteknek nagyjából sikerült, 11.000 repülőjük állt a németek 3.500-ával szemben, harckocsik terén 15.000 a 3.500-al szemben, lövegek terén 60.000 a 35.000-el szemben, hadosztályoknál 174 a 128-al szemben. Már a sereg méretéből látszik, hogy nem puszta védekezésre rendezkedtek be. Nem szívesen ismerem el, de a szovjet hadsereg még minőségileg is jobb volt. A német harckocsizó egységek 80%-a Pz II és Pz III-as harckocsikból állt, csak 20%-uk kapott Pz IV C-t, ez az utolsó volt egyenrangú ellenfele a szovjet BT-7 - T-28 - KV-1 - T-34 (1940) harckocsiknak. A németek csúcsragadozói, valóban minőségi harckocsijai, a Tigrisek és Párducok csak 1942-ben és 1943-ban debütáltak, amikor a németek védekező harcba kényszerültek a keleti fronton. A németek ebben az esetben a jobban kiképzett katonákkal tudták elmaradásaikat ellensúlyozni a csúcsragadózóik megjelenéséig.


Ezt a teóriát tovább erősítik a Szovjet-Orosz rendszerváltás után megnyílt katonai levéltárakból előkerült bizalmas levelezések és haditervek, több szovjet-orosz katonatiszt és történész támogatja ezt a teóriát. E teóriából doktoráltak, sikerrel. A tervek készek voltak, csak a németek valami gyorsabbak voltak a szovjeteknél.


Ezenkívül még érdemes figyelembe venni, hogy a német támadás első pár napja is azért volt oly' fájó, mert rengeteg hadianyag, stb. volt felhalmozva a határon, valamint a Munkás-Paraszt Vörös Hadsereg is támadásra volt felkészítve. A németek gyors sikerei annak is köszönhetőek voltak a valóságban, hogy a szovjetek nem védekező (beásott, erődített) vonalakat alakítottak ki, hanem támadó ékeket. Ezek között pedig a németek gyors egységei behatoltak, körbezárták az ellenséget és katlancsaták lettek az eredményei.


2015. júl. 28. 16:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy az MNO mennyire számít autentikus forrásnak, de ott is az egyoldalú német aggresszió helyett szovjet - német aggresszorokról beszélnek, közelebb kerülve a normális történetíráshoz:


[link]

2015. szept. 1. 22:08
 12/14 anonim ***** válasza:

Sztálin nem merte megtámadni a németeket.

Rettegett tőlük Franciaország lerohanása után.

2015. szept. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

'Sztálin nem merte megtámadni a németeket.

Rettegett tőlük Franciaország lerohanása után.'


Sztálin arra számított, a németek a britonokkal és a franciákkal közösen jól kifárasztják egymást kölcsönösen, ő pedig színre lép, mint a nevető harmadik. Mindenki egy elhúzódó háborúra számított a szovjet vezetésben. Ezt a tervet rúgta fel a Wehrmacht 1940-ben.

2015. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Aragorn777 válasza:

A németek ott kaptak ki az orosz fronton, hogy a kemény tél után, gyorsan megérkezett a meleg tavasz. Az előbbiben fáztak az útobiban, pedig beragadtak a páncélosok és az utánpótlás a sárba. A tél ami miatt a németek kikaptak.

A megítélés ugyanaz maradt volna, csak a háború végződött volna másképpen és gyorsabban.

A háború alapjait már az 1928-as gazdasági világválság után letették. Igazából az első világháború után, de akkor még nagyon bizonytalan volt a helyzet. A gazdasági világválság után kezdtek a fegyverkezésbe, amivel ki lehetett húzni az országokat a mélyből.

Ez egy mocskos szemét világpolitika ami még manapság is zajlik, csak az egyik téren emberek háborúznak egymás ellen, a másik téren gazdasági háborút vívnak. Ugyanaz mindkettő.

2015. szept. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!