Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik még mindig éltetik a...

Akik még mindig éltetik a kommunizmust azok mit szólnak ezekhez? (lent)


2015. júl. 7. 12:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Akkor a kettes variáció nyert: nagyon buta és tájékozatlan.


Egyébként szerintem te nézz utána dolgoknak, mert olyan alap tényekkel nem vagy tisztában, hogy az nem igaz. Az a süket duma, amit itt összehadoválsz, az a "kurucinfó" gyorstalpaló hiszékenyeknek.

Például tudod mikor lett Franciaország végleg köztársaság és nem monarchia? 1871-ben! 82 évvel a Francia forradalom kitörése után! Ráadásul az is amiatt, mert hülyéreverték III. Napóleont a németek.


Mindazonáltal felettébb kíváncsi lennék, hogy szerinted Nagy-Britannia vagy Svédország miért jobb ma mint Németország vagy Ausztria, elvégre a svédeknél vagy a briteknél a mai napig monarchia van.


Mellesleg azt sem ártana tudnod, hogy a monarchia az nem egy társadalmi vagy gazdasági rendszer a monarchiák ugyanis kapitalista, illetve korábban feudális alapon szerveződtek.

De jó példát hozol fel Észak-Koreával ugyanis az az ország egy despota monarchia. A monarchia ugyanis azt jelenti, hogy "egy vezető" márpedig Észak-Koreában egy vezető van, aki ugyanabból a "királyi" Kim családból kerül ki.

2015. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Csakhogy a Napóleonok már egész máshogy szerveződtek, már teljesen megváltozott a forradalom után az uralkodás.


Ami NB-t, Spanyol o.-t... ezeket illeti, nos ott csak "dísz" királyság van, igazából a parlament uralkodik és a miniszterelnökök.


Franciaországban is ott volt a direktórium, nemzetgyűlés.

A Napóleonok márcsak díszkirályok voltak, a királyokkal ellentétben ők csak "látszólag" uralkodtak.

2015. júl. 8. 17:18
 23/28 anonim ***** válasza:

Most olyat írtál kivételesen, amivel egyet is tudok érteni, legalábbis részben, a 19. századi Franciaország politikai berendezkedése rengeteget változott a kvázi diktatúrától mint amit I. Napóleon gyakorolt az alkotmányos monarchiáig mint amilyen Lajos Fülöp uralma volt.


Csak azt nem tudjuk (már ha rajtam kívül még valaki követi az eszmefuttatásod), hogy tulajdonképpen akkor mit is akarsz?

Alkotmányos monarchia nem jó, abszolút diktatúra (lásd. Észak-Korea nem jó, mint gazdasági berendezkedés a kapitalizmus sem jó, akkor mi a jó?

2015. júl. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Rion_marcus ***** válasza:

Kérdező, tanulj történelmet!

A Napóleonok egyszemélyi vezetők voltak. A demokratikus intézmények csak látszat intézmények voltak. Esetükben nyugodtan beszélhetünk abszolút monarchiáról. És azt is mond már meg, hogy az erkölcstelen liberális, nacionalista, kommunista, fasiszta, szociáldemokrata, stb... ideológia megjelenése előtt miért lázadtak az emberek a monarchiák ellen (lásd: Dózsa György-féle parasztháború vagy erdélyi parasztfelkelés). Nem lehet,hogy azért, mert a monarchák egy része komplett idióta volt (pl.: Magyarok: II. András, V. László, V. Ferdinánd, Rómaiak: Caligula, Néró, Flavius Honorius, de sorolhatnám még) vagy szimplán hozzá nem értő (IV. László, Habsburg Albert, II. Ulászló, II. Lajos,II. János, Rudolf és ezek mind csak a magyarok voltak). Én minden olyan államformát elítélek ahol a hatalom nem a nép kezében van.

2015. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Igen, én is.


De akkor is elítéltek minden ilyet, erre volt az Aranybulla, ami még a király hatalmát is korlátozta, ahol le volt írva, hogy ha az uralkodó rosszul kormányoz akkor a népnek kötelessége lázadnia ellene.


És hozzáfűzném, hogy egy csomó lázadást oláhok, rácok stb. pulygatására történt meg.

És még nem árt megjegyezni, hogy a "nagy" lázadások közt egy csomó csak bizonyos csoportok felbujtogatása miatt történt meg.

Ilyen volt a francia forradalom is, meg a kommunista forradalak is a királyságok ellen.

Azt hiszed a nép nagyon panaszkodott, mert el volt nyomva?

Az egyszerű embernek mindig nehéz volt. Csak ugye jöttek ezek a csoportok és az uralkodók ellen hergelték a népet, traktálták őket a világmegváltó szövegekkel, "Majd nálunk mindenki jól jár" stb. és ezek unszolására lázadt a nép. De sajnos a nép nem tudhatta, hogy ennél sokkal rosszabb lesz.

2015. júl. 8. 19:05
 26/28 anonim ***** válasza:

Most jutunk el oda, hogy a zsidó világuralmi tervek miatt buktak meg a monarchiák, mondtam, hogy nem a kurucinfós gyorstalpaló kéne...

Egyébként próbálom összegereblyézni a fejemben, hogy hány monarchia dőlt meg kommunista forradalom miatt, de momentán egyet sem találok! Még a cári Oroszországot sem Leninék döntötték meg!

Amúgy meg a forradalmakat nem lehet puszta hergeléssel kiváltani, általában mindig megelőzi őket az életszínvonal jelentős romlása, például a francia forradalomnak a királyság hibás adópolitikája és az éveken át tartó rossz termés sokkal inkább volt kiváltó oka, mint a francia nép "hergelése". Ugyanígy az orosz forradalom is egy egyszerű "hógolyónak" indult, csak lavina lett belőle!

2015. júl. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Rion_marcus ***** válasza:

24-es vagyok

Alapvető tévedésben vagy az Aranybulla 31. pontja (közismerten az ellenállási záradék) a NEMESEK engedetlenségét és a király elleni fellépését engedélyezte, azét a nemességét ami az ország lakosságának a tizedét tette ki, jó esetben. Ezt is csak az aranybulla megsértésének esetére, nem ha rosszul kormányoz. A nép akaratát vagy véleményét le sem f*sták. Végül királyi nyomásra az egész záradékot el is törölték 1687-ben.


Most pedig a kedvedért átveszem az európai monarchikus államformákat és, hogy a lakosság hányad részének érvényesül az akarata:

Despotikus monarchia: 1 személyi uralom, korlátozások nélküli uralkodó (előfordulása: főleg az ókori kelet, de Oroszországban 1906-ig létezett, ekkor lett a duma tanácsadóból törvényhozó tanács)

Principátus: köztársaságinak álcázott 1 személyi hatalomgyakorlás az ókori Rómában, hivatalosan a római polgárok gyakorolták a hatalmat, de gyakorlatilag...

Feudális monarchia: az uralkodó a népesség "általa" választott részén keresztül gyakorolta a hatalmat, amiből ők így részesedtek (különböző mértékben)

Rendi monarchia: a törvényhozói hatalom megoszlik az uralkodó és a rendek között, a végrehajtói és a bírói hatalom a király kezében marad. A rendek általánosan a lakosság 20-30% képviselték.

Abszolút monarchia: 1 személyi uralom, az uralkodó törvényi megkötések nélkül kormányoz, rendeleti úton kormányoz, a rendek nélkül, habár hivatalosan a rendi intézmények a legtöbb esetben fenn maradtak.

Alkotmányos monarchia: az uralkodó jogkörét a törvényileg korlátozzák, a korlátozás sokféle lehet javaslom az áprilisi törvények összevetését az angol "A király uralkodik, de nem kormányoz" módszerrel. A felnőtt lakosság 5-99%-a rendelkezik politikai jogokkal.


Persze ez nem az összes, de a lényegesebbeket felsoroltam. Szerinted, az általadd megvetett alkotmányoson kívül, hol érvényesül a népszuverenitás elve?

2015. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

#26

Voltak olyanok. Nézz csak utána.

És azelőtt is voltak jelentős romlások az életszínvonal területén, de akkor nem nagyon lázadt senki, vagy csak kevesen.


#27

Mindent a népért, semmit a nép által!

_________________________________

Amúgy meg köszönöm nektek az értelmes válaszaitokat :)

De szerintem egy kicsit elkanyarodtunk a témától...

2015. júl. 8. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!