Menekültek hazájába miért van polgárháború?
Attól függ mrlyik országban. Jellemzően ezek a második világháborúban gyarmatok voltak, amelyek gazdaága a gyarmattartó ország igényeinek kielégítésére volt kialakítva, beleértve a társadalmi szerkezetet, politikai berendezkedést is.
A gyarmati rendszer felbomlásával kibuktak a társadalmi problémák és gazdaságilag életképtelen országok voltak, amit tetézett a szándékosan konfliktust gerjesztő határok megállapítása.
A szerencsésebb országok már túl vannak az alapok kiépítésén és szépen-lassan kezdenek felnőni, a kevésbé szerencséseknél megmaradt a gyarmati felállás vagy épp most látszódik bukni az egész. Ez utóbbi helyekről jönnek most a menekültek.
1) A Nyugat, az USA-val az élen nagyon belepiszkált ezen országok belpolitikájába. Pl. megdöntötték Szaddam hatalmát Irakban (akit anno ők jutattak hatalomra, de ez más téma). Igaz hogy Szaddam diktátor volt és nagyon nem volt kolbászból a kerítés arrafelé akkoriban, de legalább volt némi stabilitás. Ma mi van ott? Anarchia. Földi pokol. Persze az amcsik a káoszban nagyon előnyös olajüzleteket kötöttek, és elmondhatták a világnak, hogy ők milyen szép és jó szabadságot adtak a régiónak. Annak a régiónak, aminek a nagy részét ma az ISIS-nek hívott majomfalka tartja uralom alatt. THANK YOU USA!
2) Nem akarok iszlámfóbnak hangzani, de maradjunk annyiban, hogy az ott élők kultúrája kicsit más mint a miénk. A különböző népek és törzsek sokszor fegyverrel oldják meg a vitás ügyeket, nem tárgyalás útján mint a világ fejlettebb részein. A síita és a szunnita muszlimok már sok évszázada ölik és utálják egymást. Szóval mondhtajuk, hogy a vallás és a kultúra is fontos szerepet játszik a soha véget nem érő háborúkban arrafelé.
Ez mind elmondható Észak Afrikáról, nem csak a Közel Keletről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!