Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az európai országok, USA...

Az európai országok, USA miért támogatták az arab tavaszt?

Figyelt kérdés

Nem csak szavak szintjén támogatták, hanem anyagilag, fegyverekkel is.


Azok az országok az arab tavasz előtt stabilak voltak, igaz némelyik keményvonalas diktatúra volt, de stabil.

Sokkal jobb volt, mint a mostani anarchiák, polgárháborús helyzetek.


Az arab tavasz miatt van ez a nagy menekülthullám is.


2015. jún. 28. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Mert meg volt rá az esély, hogy az arab országok megszabadulhatnak a korrupt rendszereiktől és diktátoraiktól és élhetőbb helyek lesznek.
2015. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt még volt egy ilyen uralkodó liberális elképzelés, hogy akkor most majd jön a szabadság, egyenlőség, testvériség, demokrácia az arab világban és mindenki boldog lesz. Bár az iraki példa korábban már megmutatta, hogy ez nem ilyen egyszerű.

Másrészt úgy látták, hogy ha támogatják a felkelőket és győznek, akkor majd legalább szoros, szövetséges, jó kapcsolatban lesznek az új kormányokkal, így politikailag és gazdaságilag is előnyös lesz a dolog a Nyugat számára.

2015. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért az iraki és afgán helyzetet nem hasonlítanám az arab tavaszhoz. Afganisztánban és Irakban mondhatni felülről próbálták meg ráerőszakolni az országra azt az általunk preferált rendszert ( nevezzük demokráciának ) aminek az alapja nagyjából hiányzott ( mondjuk a társadalmi egység, vagy egy "fejlett" nép).

Az arab tavasz annyiban másabb, hogy ott a népnek lett tele a zacsija és alulról indult az egész. Itt talán meg lett volna a társadalmi bázisa egy normális átalakulásnak és egy későbbi demokratikus berendezkedésű országnak.

És miért kellett támogatni? Mert utána az ország a fejlődés útjára lép, és azon Európa sokat profitált volna.

2015. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Az USA csak ott támogatta az arab diktatúrák megdöntését, ahol nem volt jóban az adott diktátorral. Egyébként a többi országban pont hogy a diktatúrákat támogatta a nép ellen.


Hagyjuk már ezt a sz*r dumát, hogy az USA élhető és jobb világot akar az adott területen :D Ez nevetséges. Teljesen egyértelmű nagyhatalmi politikát játszik, és azt a hatalmi formációt hajlandó csak támogatni, ami az érdekeit kiszolgálja, úgy, hogy közben a térség erejét is megosztja. Ha ez a hatalom egy diktátor, akkor a diktátort támogatja akár a nép ellen is. Nagy ívben tojnak a demokráciára, Irakban sem azért döntötték meg Szaddam hatalmát, hogy demokrácia legyen ott, hanem azért, mert tudták nagyon jól, hogy egy arab országban (ahol siíták, szunniták, kurdok és arabok gyilkolják egymást) soha nem lesz működő demokrácia, csak egy gyenge ország, amivel bármit meg lehet tenni, miközben ott vannak az olajmezők. Sokkal könnyebb így olajhoz jutni és stratégiai pozíciókat szerezni, mint egy kemény, Saddam-féle diktatúrában.


Ez csak ennyi, sima politika, semmi más nincsen mögötte.

2015. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

" Sokkal könnyebb így olajhoz jutni "


2015-ben ez az erv mar eleg rohejes.

2015. jún. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nagy ívben tojnak a demokráciára,"


Én pl nem azt mondtam, hogy hű de nagy demokráciát építettek volna pusztán jószívűségből, hanem azt, hogy egy demokratikusabb berendezkedés magasabb jólétet és fogyasztást hoz, amin baromi jól lehet ám keresni. :P

2015. jún. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az USA csak ott támogatta az arab diktatúrák megdöntését, ahol nem volt jóban az adott diktátorral."

Egy fenét! Obama első dolga volt Mubarakot hátba szúrni, aki az egyik legbiztosabb arab bázisa volt at USA-nak. Csak Obama annyit ért a Közel Kelethez, mint tyúk az ábc-hez.

2015. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!