Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Manapság mennyire negatív a...

Manapság mennyire negatív a megítélése Hitlernek és Sztálinnak?

Figyelt kérdés

2015. jún. 27. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Sztálinnak eléggé


Hitler megosztó, sokan dicsőítik amiért "hú de nagy hazafi volt" "milyen merész, radikális lépéseket tett a népéért", érdekes hogy ugyanezek az emberek Ceausescut meg Netanjáhut ugyan-emiatt rühellik, mint a ****t :)

2015. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
Hitlert csak a nagyon szélsőségesek dicsérik, normális ember nem. Sztálint szinte senki.
2015. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Hitlert nem csak a szélsőségesek dicsérik.Sztálin már más tészta.
2015. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztálint még a kommunisták se dícsérik.
2015. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ. A mainstream szerint Hitler volt minden rossznak az okozója ami csak létezik az ismert világegyetemben, Sztálin bátyónak meg úgymond elnézik amit művelt, elvégre győztes hatalomnak ugye mindent szabad. Szeretnek arról elfeledkezni hogy Sztálin bátyó úgy négyszer annyi embert öletett le mint Hitler (mellesleg ő is ugyanúgy irtotta a zsidókat), a népének egy elég jelentős százalékát már békeidőben kiirtatta, de neki ugye "megengedték" a nyugati szövetségesei.

Én legalábbis ezt a felfogást tapasztaltam legtöbb helyen. Számadatok alapján Sztálin sokszor rosszabb volt mint Hitler.

2015. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A negatív megítélés ellenére elkéne egy-kettő erőskezű vezető Európában... Nem lennének etnikai gondok az biztos :-]
2015. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%

"Attól függ. A mainstream szerint Hitler volt minden rossznak az okozója ami csak létezik az ismert világegyetemben, Sztálin bátyónak meg úgymond elnézik amit művelt, elvégre győztes hatalomnak ugye mindent szabad. Szeretnek arról elfeledkezni hogy Sztálin bátyó úgy négyszer annyi embert öletett le mint Hitler (mellesleg ő is ugyanúgy irtotta a zsidókat), a népének egy elég jelentős százalékát már békeidőben kiirtatta, de neki ugye "megengedték" a nyugati szövetségesei.

Én legalábbis ezt a felfogást tapasztaltam legtöbb helyen. Számadatok alapján Sztálin sokszor rosszabb volt mint Hitler."


Ki néz el Sztálinnak mit? A baloldal (nem a magyar, úgy általában) elítéli amit Sztálin tett, nem próbálja bagatellizálni, jobb színben feltüntetni, mentegetni, stb csak mert baloldali eszmék nevében cselekedett... más a helyzet Hitlerrel és Szállasival akiket agyba-főbe dicsőít egy egyre növekvő tömeg... magyarul pont ellenkezőleg van, mint állítod

2015. jún. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztálinnak Oroszországban a mai napig van egy komoly nosztalgikus kultusza, kb akkora mint nálunk Kádárnak.
2015. jún. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
16:06, ott a válasz a kérdésedre, az utolsó válaszadó. Plusz még azok, akik mindenért csak Hitlert okolják, amikor meg arról van szó hogy Sztálin miket művelt, először tagadnak össze-vissza aztán meg legyintenek egyet hogy "megesik ez a legjobb országban is"
2015. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sztálin mindenképpen nagyobb gazember volt: több ember életét oltotta ki(több tizmillió), valamint kegyetlenebb is volt pl. a Gulágok, kínzási módszerek stb.

Noha én nem istenítem Hitlert ő több pozitív dolgot is tett: kivezette Németországot a válságból amiben a Versaillesi békeszerződés taszította, ameddig tudta védet Európát a bolsevizmus ellen, valamint irtotta kártékony fajokat ahogy csak tudta(gondoljunk csak bel ha ő nem lett volna akkor ennél is eldurvultabb lenne a helyzet a cigánysággal kapcsolatban).

Még egyszer mondom én nem vagyok náci, mint radikális jobboldali mindenben nem értek egyet vele mindenben pl. az újpogány irányvonalban és a faji determinizmusban!

Tisztelet a kivételnek mint a zsidók mint a cigányok között(ami persze nagyon kevés kb. 5-6%)!

De Hitlernek voltak pozitív cselekedetei is.

2015. jún. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!