Ha szétesik az EU, akkor milyen forgatókönyv a legvalószínűbb?
Jamie McGeever, a Reuters vezető tőkepiaci elemzője megtippelte, mekkora az esélye, hogy az egyes tagországok kilépnek az EU-ból.
- Görögország: egy a háromhoz
- Nagy-Britannia: egy az öthöz
- Magyarország: egy a tízhez
- Ciprus: egy a tizenkettőhöz
- Olaszország: egy a tizenhathoz
- Spanyolország: egy a tizenhathoz
Itt a cikk:
Egy másik cikkben meg azt olvastam, sajna nem találom, hogy egy szakértő azt taglalta a Nagy Britanniai EU-ból való kilépéssel kapcsolatos népszavazás kapcsán, hogy ha kilépnek, akkor az olyan dominóhatást indíthat el, ami az EU végét is jelentheti!
Sokan mennének de nem tudnak.
Az EUt jelenleg főleg Németország, Franciaország és a UK (valamint néhány kisebb állam) tartja egyben.
Ha az angolok mennek akkor tényleg lehet hogy borul a bili
Lehet, hogy ökörségnek fog hangzani, de én azon tanakodtam, hogy ha szétesne az EU, akkor egy Közép európai uniónak milyen esélyei lennének? Mondjuk egy horvát-szlovén-magyar-szlovák-cseh-lengyel uniónak? Esetleg még ha csatlakozni akarnának, akkor bevenni Ausztriát, meg a litván-lett-észt régiót!
Belegondolunk, egész Európát kettévágná az Unió, hisz a határai a Balti tengertől egészen az Adriai tengerig húzódnának, szóval már az unión keresztülmenő teherszállításon egy vagyont lehetne kaszálni, vámok + útdíjak és kikerülni meg nem tudnának minket
"egy Közép európai uniónak milyen esélyei lennének?"
Semmilyenek, ezek utálják egymást és nincs egy nagyhatalom, amihez törleszkedhetnének. Az első probléma esetén szétesne az egész. Ausztria meg menne a német-francia-benelux új-EUhoz.
Mind a bevándorló afrikaiak miatt van!
Magyarok csúny nacionalisták mert nem engednék be a bevándorlókat!
Erre a franciák lezárják a határokat és toloncolják vissza (erőszakkal) a bevándorlókat! Olaszországnál és a Görögöknél is ezt kéne tenni!
Miért esne szét? A német és a francia külügyminiszterek épp a napokban jelentették be, hogy végre meg akarják valósítani a kétsebességes EU-t, melynek a kemény magját (egyfajta Európai Egyesült Államokat) az Eurózóna tagjai alkotnák.
Az Egyesült Királyság pedig nem fog kilépni. Cameron engedményeket akar elérni Merkelnél, s ez valószínűleg sikerülni is fog neki, így nem írnak ki népszavazást a kérdésben. Egyébként is, a legtöbb közvélemény-kutatás szerint enyhe többségben vannak az EU-szimpatizánsok még a britek körében is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!