Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jó ötlet lenne egy független...

Jó ötlet lenne egy független Palesztina létrehozása?

Figyelt kérdés
Ciszjordánia és a Gázai-övezet kiválna Izraelből, teljesen független ország lenne, Izrael nem szólna bele az ország irányításába, de a gondokat is maguknak a palesztinoknak kellene megoldaniuk, tehát Izrael nem segíthetne. Izrael megmaradt területei így egy fejlett nyugati ország lehetne és a palesztin nemzetnek is saját hazája lenne. Jeruzsálem várost ketté kellene osztani, Kelet-Jeruzsálem Palesztina fővárosa lenne, Nyugat-Jeruzsálem pedig Izrael fővárosa.
2015. jún. 15. 14:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

Kettes vagyok. Szerintem nem olyan mint az iszlám állam, mivel a palesztin állam ugyanúgy nem létezett korábban. Tehát az Izraeliek honalapításával egyetértek. Ugyanakkor a zsidók indokolatlan, sokszor vallási okokra visszavezethető terjeszkedésével nem értek egyet.


Én a területrendezés folyamán Jeruzsálemet és a Vörös tengeri kikötőnek(Eilat) legalább a felét a palesztinoknak adnám. Az északi területeken olyan határokat húznék, amelyek jól védhetőek és az ősi keresztény településeket a zsidókhoz csatolnák. Gázát a zsidóknak adnám (vagy akár lehetne egyiptom autonóm városa is, bár ez lehet, hogy hülyeség), Ciszjordánia természetesen palesztin.

2015. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
53%

"Őszintén mondjuk ki: Izrael ugyanolyan terroristaállam, mint az Iszlám Állam - ugyanúgy is kell kezelni."

Az ilyenek miért maradhatnak, és az miért kerül törlésre, hogy közzétettem egy Izrael-barát hozzászólást??

2015. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A 46% os egy idevándorolt arab, mit foglalkoztok vele?
2015. jún. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!