Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Brazíliában tényleg nincs...

Brazíliában tényleg nincs rasszizmus?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy az egyik legkevésbé rasszista ország, senki nem foglalkozik a másik színével.


Illetve, hogy sokkal kisebb a rasszizmus, mint az USA-ban, ahol agyon vannak szabályozva ezek a faji dolgok, illetve kvóták meg pozitív diszkriminációs törvények vannak.


Ez mennyire igaz?



2015. jún. 7. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mivel Brazilia alapból elég színes, ki utálna kit?
2015. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Mivel mindenki keveredett mindenkivel(európai(azon belül is főleg a spanyolok,portugálok),feketék,meg az őslakosok) ezért nincs nagyon nagy rasszizmus.Ha megnézel valamilyen brazil sorozatot azt látod,hogy a barna minden árnyalata megtalálható ott...
2015. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
A fehéreket azért kiközösítik. Pl a brazilok egykori hálóőre Tafarel ha jól emlékszem, ő egy interjúbanemlítette, hogy klubban gyerekkorában kiközösítették mert fehér volt. De hallani több ilyen sztorit.
2015. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó, hülyeséget beszélsz, a fehérek többen vannak, mint a pardo-k (egzotikus unikum emberek, portugál-őslakos keverékek), ergo elemi szinten sem beszélhetünk kiközösítésről...

Jómagam Portugáliában is éltem, elég sok brasileiro-val volt már dolgom, ha tudni szeretnél valamit Kérdező, kérdezz bátran!

2015. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Ki mondta, hogy kisebbségben vannak? Miről beszélsz? Köztudott, hogy a foci a szegények sportja, ergo minden brazil, főleg a keverékek, akik fém dobozokban élnek, nem tudnak mást csinálni, csak focizni, ez jelenti nekik a kiutat. Szóval rosszul tudod, a fehéreket igen is kinézik. Pl nyomornegyedekben be se meri tenni fehér ember a lábát.
2015. jún. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, félreértettem, amit írtál. A favela típusú negyedekben általában a klikkesedés jellemző, fehér fehérrel, pardo a pardoval, de a mára már igencsak terjeszkedő középosztály és a felé tornyosuló financiálisan igencsak jó helyzetet élvező rétegben ilyen probléma nincs.
2015. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan jó a helyzet.

Dél-Afrikában, USA-ban, Brazíliában is van rasszizmus az életben, annak ellenére, hogy a politikában liberalizmus, demokrácia van. Nagyok a rasszok közti különbségek, szegregáció. A fehérek sikeresebbek, gazdagabbak, a jobb városrészeket nagyrészt fehérek lakják, a szegény, rossz környékeken pedig a színesbőrűek vannak nagy többségben ezekben az országokban. A színesbőrűek között sokkal nagyobb arányú a bűnözés. A földbirtokok, vállalatok, cégek pedig nagyrészt a fehéreké.


Ezek a különbségek, ellentétek bizalmatlanságot, ellenszenvet válthatnak ki az etnikumok között, ezért jelen van a rasszizmus.

2015. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Az Egyesült Államokban pozitív diszkrimináció van, a feketék (és egyéb faji kisebbségek) elősegítése érdekében vannak kvóták meg hasonlók.


Brazíliában is van rasszizmus, a fehér gyökerű meszticek pont úgy utálják a nagyrészt fekete származású legcsóróbb rétegeket, akik ugyanúgy bűnöznek, mint a fekák Amerikába (vagy a cigányok nálunk), csak erről nem készül annyi film, és nem irányul annyi médiafigyelem rá.

2015. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kürasszír ***** válasza:
Hát, annyi biztos, hogy Brazília eddigi meghatározó politikai vezetői egytől egyig fehérek voltak :P
2015. jún. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 pantha rhei válasza:
100%

Az én párom brazil és én is többször voltam már Brazíliában, illetve portugálul is beszélek. Az előttem szólók jól írták a helyzetet.


Hogy is fogalmazzak...remélem érthető lesz a különbség. Tényleg szinte minden lehetséges színárnyalat megtalálható a brazilok között. Nem utálják egymást azért, mert valaki más (főleg ha fekete). Szinte mindenkinek van mindenféle barátja, családtagja (sokszor a testvéreknek is más a bőrszíne!). Viszont ettől még előítéleteik vannak, főleg a feketékkel kapcsolatban. Én fehér vagyok és angolul is jól beszélek, ebből egy brazilnak egyből a gazdagság, a magániskolák és a jól fizető állás jut eszébe. A feketéket nem utálják, és mint mondtam, szinte mindenkinek van fekete barátja vagy akár családtagja, de ettől még ha bűncselekmény történik, rájuk gondol először mindenki.


Remélem tudtam segíteni, igazából akkor lehet ezt megérteni, ha Brazíliában vagy és ott tapasztalod meg.

2015. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!