Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vannak Eurázsia-párti nyugat-e...

Vannak Eurázsia-párti nyugat-európai országok? Akik szerint nem Brüsszelnek, hanem Moszkvának kéne vezetnie Európát?

Figyelt kérdés
Pl. Skócia, Feröer-szigetek, Izland az Nyugat vagy Oroszpárti?

2015. jún. 2. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Skócia, Feröer-szigetek, Izland"


Ebből a három "országból" kettő kapásból nem is független ország!

Meg most őszintén ki az a vadbarom, aki a demokratikus Londont, Berlint, Párizst, Brüsszelt lecserélne egy diktatórikus és az első négytől igen csúnyán elmaradt Moszkvára? Ez olyan mintha valaki otthagyná a helyi szállodát, hogy kimehessen a tüzépeshez a sufniba aludni.

2015. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az első mondta, Skócia és a Feröer-szigetek nem tekinthetőek teljesen államnak.Max. azért dörgölőznének Moszkvához, hogy függetlenségi törekvéseikben segítséget (főleg pénzt) kapjanak.Ennyi.


Izland meg nem tagja az EU-nak, de ettől még orosz-barát országnak sem tekinthető.

Akik hagyományosan, történelmileg jó viszonyt ápolnak Moszkvával, és ebből a jövőben is lehet gyümölcsöző kapcsolat, azokat a Balkánon kell keresni.


Ilyenek voltak a bolgárok, akik a '60-as években (ha jól emlékszem, az évtizedben lehet tévedek) felvételüket kérték a Szovjetunióba.

Meg ilyenek a szerbek is, ők is hagyományosan jó viszonyban vannak az oroszokkal.A '90-es évek jugoszláv háborúskodásában Oroszország végig Szerbia pártján állt, és a mai napig nem ismeri el Koszovót.Ennek mondjuk kisebbségi-önrendelkezési kérdéskör vetülete is van, nemcsak a történelmi orosz-szerb partnerség viszonyában kell ezt nézni.


Na mármost az van, hogy Bulgária már az EU tagja, és jópár éve nem kacsintgatnak az oroszok fele, Szerbiában pedig a 2000-es évek elején jöttek rá, hogy mostmár elég a lövöldözésből, és jobb lenne az EU fele menni.


Egyébként szerintem Európát a mai napig nem Brüsszel, hanem a nemzeti fővárosok vezetik, ezen belül is kiemelném Berlint, Londont meg Párizst.Ez egyébként jól is van így.Igaz, hogy az utóbbi években egyre erősödnek az európai központi szervek, hatáskör meg minden más tekintetében, de attól még ha egy erős tagállam - mondjuk Németország - nem akar valamit, akkor ott EU-s biztos legyen a talpán, aki lenyomja azt Berlin torkán.Fordítva, természetesen, másképp működik, de ott is Brüsszel inkább csak egy eszköz, a valós vitákat a nemzeti parlamentek vívják meg más nemzeti parlamentekkel.

2015. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!