Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A XX. Sz-i iparosodás mennyire...

A XX. Sz-i iparosodás mennyire segítette a szocialista típusú társadalmak térnyerését?

Figyelt kérdés
Egyik barátommal azon vitatkoztunk, hogy vajon a nehéziparra épülő, egyébként a szocialista és kommunista országokban, mennyire gyorsította fel az elszocialistálódást ez a folyamat?
2015. máj. 27. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagytok. Az ipar fejlesztése nem a szocializmus vívmánya, hanem a szocializmus következménye. Nem ugyanaz.


A szocializmus térnyerését a XIX. században kell keresni. Amikor a vadkapitalizmus annyira vad lett, hogy semmilyen munkajog nem létezett, hogy azok, akik éhbérért, sokszor napi 14-16 órát robotoltak a gyárakban azok ezt megelégelték. Ebből lett május elsejei munkaünnep is. Ekkor utcára vonultak a Chicagói munkások és a tüntetés később zavargásokba csapott át.


A szocialista országokban ez azért működött máshogy, mert ott központilag szabályozva volt hogy mennyi munkaerőre van szükség bizonyos ágazatokban. Mivel a szocialista rendszer önmagát a "munkások és parasztok hazájának" reklámozta, ezért erőltetett iparosítást végeztek. Tehát mesterségesen munkahelyet hoztak létre a szocialista embernek. Tehát ez egy következmény volt.

2015. máj. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Tévedésben vagytok. Az ipar fejlesztése nem a szocializmus vívmánya, hanem a szocializmus következménye. Nem ugyanaz. "


Nem tudsz szöveget értelmezni, hoho. Sebaj. Felcserélted az okot az okozattal. Ha elolvasod a kérdést mégegyszer az iparosodás a szocializmus előtt már létezett és maga az iparosodás egyre élénkülő hatása valamelyest segített a szocialista társadalmak kiépülésének, azért mivel azok az iparosodásra törekedtek, az volt az elsőrendű ezen államokban.

2015. máj. 27. 23:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Te meg olvasni nem tudsz ezek szerint. Na mindegy.
2015. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Természetesen volt szerepe benne, mivel a forradalmakat, hatalomváltásokat általában az elégedetlen nagyvárosi tömegek okozzák. A kommunista eszmék bázisa pedig a rossz körülmények között élő városi munkásosztály volt.

De például Közép- és Dél-Amerikában sokszor inkább a szegény parasztok voltak kommunisták. Manapság Bolíviában is inkább vidéken erős Morales és a szocializmus támogatása, a nagyvárosokban erős az ellenzék.

2015. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves # 4-es ! Te pontosan megértetted, miről beszélek. Valakinek más tapasztata van?
2015. jún. 1. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!