Szerinted? Japánnak szigetország létére nem hiába olyan meghatározó a szerepe, ott nincs (legalábbis ilyen szinten biztosan nem) korrupció, az emberek szorgalmasak, szó szerint a belüket is kidolgozzák, a kormány pedig mindent megtesz hogy a lehető legjobb legyen az országnak, nem úgy mint magyarországon hogy első a zseb aztán az ország.
2015. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
"magyarországon hogy első a zseb aztán az ország" - Magyarországon első a zseb, aztán az EU, USA, Oroszország (ezek sorrendje kormányonként változik, és vérre mennek rajta a szavazók, rusz-kik-haza-mocs-kos-usa), Kína, Izrael, mindenkimás, aztán végül valahol ott van az ország is néha.
2015. máj. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
A válasz a japán mentalitásban keresendő. A japán a földön élő emberiség egyik legfegyelmezettebb társadalma. Ott a politikusi pálya is egyszerű munkakörnek számít, amit a résztvevők igyekeznek japános precizitással lelkiismeretesen és fegyelmezetten betölteni. Nem a korlátlan haszonszerzés lehetőségét látják benne, hanem egy munkát, amit el kell végezni. Abban az országban, ha valaki olyan pozicióban van, hogy nincs már felettese (pl egy cégnél a főnök), akkor is elképzelhetetlen, hogy pl munkaidő megkezdésére ne érjen be a munkahelyre, vagy esetleg korábban menjen haza. Az pedig, hogy a munkahelyéről lopjon, abszolút kizárt. Ha politikusként hibát követ el valaki, ott bizony, levonva a következményeket, saját maga ajánlja fel lemondását, ha nagyobb a hiba, akkor vállalva a felelősséget, le is mond tisztségéről. Ilyen helyzetben viszont nem nagyon kell csodálkozni azon, hogy az elégedetlen, vagy felháborodott választópolgárok nem váltogatják a kormányt.
2015. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
"nem úgy mint magyarországon hogy első a zseb aztán az ország"
Dehogy. Ez itt úgy megy, hogy első a saját zseb, aztán a haverok zsebe, aztán a család zsebe, ezután az orsz... Ja mégsem. Újra a saját zseb...
2015. máj. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Konkrétan ilyen valóban nem fordult elő, de Svédországban is hasonlóan erős pozícióban van a szociáldemokrata párt.
Ott az 1936 óta eltelt 79 évből 62 évig a szocdemek kormányoztak, ráadásul 1936-1976 között 40 évig megszakítás nélkül.
Egyébként azért Japánt sem megszakítás nélkül vezeti ez a párt 1955 óta, 1993-1994 és 2009-2012 között nem voltak kormányon. :) Azt egyébként még érdemes tudni, hogy ez egy jobboldali, nemzeti párt, a japán pedig egy büszke öntudatú, nacionalista (a szó jó értelmében) nép, így a párt sikere részben ennek is köszönhető.
2015. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Azért mert keleten a bosszú az bosszú, a harc az harc. Nem csak szájalnak egymásra hanem vér is folyik. Emiatt törekszenek inkább a békére és az egyensúlyra.
Ezért a túlzott udvariasság is.
Ott nem úgy van hogy következmények nélkül lehet veszekedni meg verekedni, ha egyszer egymásnak esnek akkor a végsőkig viszik. De nem akarják hogy ez bekövetkezzen, hanem igyekszenek minél inkább elkerülni.
Tehát a fentiek miatt nem fordulhat elő választási harc sem, meg semmi ilyesmi.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!