Libiával miért nem foglalkozik senki?
Foglalkozz inkább a saját hazáddal. Magyarországon még mindig diktáror van, remélhetőleg a következő választásokon meg lesz buktatva, de addig az utolsó fillért is kiszedi ebből a tetves országból, Felcsútra pedig űrkutatási központ Jurrasic park is fog épülni, természetesen Mészáros Lőrincke telkére.
Egyébként itt is anarchia van, rendfenntartás nem létezik, hacsak az nem nevezhető annak, hogy trafiznak az audikból. Illetőleg innen is özönlenek az emberek a jóléti országokba, mert ilyen fizetésekből, ilyen adók és árak mellett nincs élet.
Így én ezen nem szoktam gondolkozni, ha egy fejlett jóléti országban élnék, sajnálnám őket, de így inkább magamat sajnálom és a többi embert ebben az országban.
Politikailag nagyon kockázatos lenne a Nyugat számára Líbia megszállása, katonák küldése és megpróbálni rendet tenni az országban, ezért kivárnak. Bombázni szeretnek a távolból, az olcsóbb és nincs saját veszteség, de kevésbé hatékony.
Az afganisztáni, iraki bevonulás, háborúzgatás megítélése is vitatott, a siker bizonytalan, így már óvatosabbak a nyugati vezetők, döntéshozók. Nem szívesen keverednek újabb hasonló kalandokba.
Más országokat is hagytak anarchiába süllyedni. Szomáliát már 20 éve magára hagyták és kivonultak a békefenntartók.
Szíriában négy éve folyik a polgárháború.
Irak is instabil volt, az északi részeken az Iszlám Állam terrorszervezet könnyedén átvette a hatalmat.
A nyugati kivonulás után Afganisztán is összeomolhat, felerősödhet a polgárháború és ismét a Talibán uralkodhat.
Az USA Afganisztánban,Irakban, Líbiában , és Koszovóban is életképtelen társadalmi rendszert hagyott maga után.
Az országok vezetőit akarták kivégezni vagy bebörtönözni, akik szálkák voltak az USA szemében.
Ennyiről szólt a mese.
Ezzel Líbia a Közel-Kelet térségében nem egyedülálló állam.Továbbá, ahogy az egyik előttem válaszoló mondta, az afganisztáni és iraki kaland után mostmár Washington sem vonul be csak úgy hip-hopp országokba, mert úgy tartja kedve.Az amerikai közvélemény az előző évtized közepétől kezdve erősen háború-ellenessé vált, ameddig Obama az elnök, háborús eseményre az Egyesült Államok részéről valószínüleg nem számíthatunk.
Ha pedig Amerika nem akar akciózni, akkor senki más sem, különösebben.Jelenleg pedig a nyugatnak épp elég baja van azzal, hogy valahogy Irakban tegyen valamiféle rendet, majd ráér utána másra összpontosítani.Különben pedig Líbia olajtermelése főképp európai piacokra kerül(t), az amerikai olaj-utánpótlás az Öböl-térségből érkezik.Így Líbia sokkal inkább Európa, mintsem Amerika számára lenne fontos.
Európa pedig, mint látjuk, kevés biztonsági és külpolitikai kérdésben tud egységesen fellépni.Arról nem is beszélve, hogy NATO koordináció nélkül Európa országai katonailag egy-két kivétellel (Nagy-Britannia, Franciao.) nullák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!