Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína az egyetlen ország, ahol...

Kína az egyetlen ország, ahol a szélsőséges állampárt fellendülést hozott?

Figyelt kérdés

Reformok ide vagy oda, Kínát egy szélsőbaloldali párt irányítja 66 éve.

Aztán, manapság meg a világon egyedüliként van mágneses vonatjuk egy egyéb nagyon nagy sebességű vasútvonal.Meg, mindenféle innovációban kezdenek magasra törni.


Összehasonlítva Kubával,Észak-Koreával, amit szintén szélsőséges pártok irányítanak, óriási a különbség.



2015. ápr. 30. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Kínának pl jót tett a születésszabályozás. Talán az egyetlen ország, ahol nem hagyják, hogy több legyen az éhes száj, mint amennyit az ország etetni tud.

Ezt az ötletet globálisan bevezetném és a pitába az emberi jog ide vonatkozó passzusaival.

2015. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon is volt fellendülés (gazdasági), ha az 1950-es állapotot összehasonlítod mondjuk az 1980-assal. Hogy ennek az árát társadalmilag máig nyögjük, az más kérdés.
2015. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
európai mércével mérve szingapúr is szélsőség.
2015. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A második világháború után a 80-as évekig az európai szocialista országokban is volt egy nagy gazdasági fellendülés.

Belarusz is kiemelhető, ahol bár a Szovjetunió széthullása után a kommunista párt megtartotta a hatalmát, elmaradtak a demokratikus reformok, maradt a diktatúra, ennek ellenére a posztszovjet térségben itt volt a második legnagyobb a gazdasági fellendülés (Észtország után).


Vietnam hasonló helyzetben van, mint Kína, azt a modellt követik. Itt is maradt a diktatúra és az állampárt hatalma, de nyitottak, elmozdultak a kapitalizmus felé, így az utóbbi évtizedekben ott is nagy volt a fejlődés.

2015. ápr. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kína a '80-as években rájött, hogy a korábban alkalmazott, szigorú, dogmatikus marxista gazdaságpolitika nem fog sikerrel járni.Megnyitotta a piacait a nyugati befektetők előtt, és olcsó, kis igényű munkaerejére alapozva a gazdasága elkezdett felpörögni.

Kínát ma már gazdaságilag nem lehet kommunista országnak tekinteni, sőt.A vadkapitalizmus olyan szinten jelen van ott, hogy mi itt Európában csak lesnénk, hogy mi folyik.


Ettől függetlenül továbbra is diktatúra, ez nem vitás.Ez pedig sokat nyom a latban, mert a központ osztja el az erőforrásokat, és pl. míg a szegény régiók százmillióinak felzárkóztatására nem sokat, vagy minimálisan költenek, addig a keleti parti városokat olyan metropolisszá alakítják át, olyan szimbolikus fejlesztésekkel, hogy még a legfejlettebb ország lakosai is csodálkoznak rajta.

2015. máj. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kínai kommunista párt, baloldali, de nem szélsőbaloldali.

És ahogy a Kinai kommunista párt - ha ideológiában csak keveset - folyamatosan teret enged a kapitalista (liberális) gazdasági eszméknek úgy gyarapodik a gazdaságuk.

2015. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Harmadik Birodalomban Is Nagy Lett Volna A Fellendülés Ha Az A Köcsög Világháború Nem Akkor Gondolja Azt Másodszor Hogy Elmegy Nyaralni Európába!
2015. aug. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!