Tudná-e a Simple English stabilizálni a világot?
Arra gondolok, hogy minden embernek a világon, kötelező lenne elérnie a Simple English minősítést, ami a nevéből kitalálható módon azt jelentené, hogy az illető alap szinten érti az angolt, ismeri az alapszavakat és mindent meg lehet vele értetni egyszerű nyelvezettel, tehát szakszavak helyett körülírással, bonyolult nyelvtani szerkezetek helyett egyszerűekkel.
Ezzel el lehetne érni, elsőként a világon, hogy lenne egy közös nyelv, amin kommunikálni tudnának egymással a kínaiak, indiaiak, európaiak, dél-amerikaiak és így tovább. Lenne egy közös nevező, ami eddig még sosem volt.
Két fontos dolog van. Egyik, hogy ezzel el lehetne érni, hogy ne beszéljenek el egymás mellett a felek, hanem értsék, hogy a másik mit akar, és ne csak országok vezetői, meg az elit szintjén, hanem minden egyes ember szintjén. A másik, hogy így egymás figyelmét új szempontokra tudnák felhívni az egymástól fizikailag és kulturálisan távol elő emberek egymásnak, ami növelné az értelmességet egyéni szinten, és világ szinten is, ami többek között azt is jelentené, hogy még tovább tisztulna a közös nyelv, a Simple English, még több ember igényeit kielégítő nyelv és az ezzel szoros kapcsolatban lévő kultúra tudna kiformálódni, és folyamatosan egyre jobban megközelíteni az ideális állapotát a nyelvnek és kultúrának, és ezáltal az életszínvonal emelkedne, kevesebb lenne a félreértés, meg nem értés miatti háború és hatékonyabbá válna az élet a világban.
Mit gondolsz ennek megvalósíthatóságáról illetve hatásairól?
Ezt hogy érted, hogy minden embernek kötelező lenne a világon elérni a minősítést. Vannak Dél-Amerikában, de főként Afrikában olyan helyek, ahol örülnek, hogy egyáltalán valamilyen szinten van tanár, és a saját élőhelyüket meg egy kis olyan nyelvet, ami a hivataloshoz közelebbi. Sokszor ezekhez is kilométereket sétálnak a gyerekek. Euronews-Learning World c. műsora erről szól. Meg ezeknek az imént említett embereknek miért lenne fontos beszélni egy más kontinensen élővel, illetve min keresztül?
A másik pedig az, hogy akinek valóban fontos, hogy tudjon kommunikálni, az már tud angolul annyira, amennyire megkívánja a szerepe.
A kulturálisan távol élőknek meg nem értem, miért kéne egymáshoz közeledni. Nem ezek szülik a háborúkat, hanem a pénz- meg a hatalomszerzés vágya. Minden kultúra szép a maga módján, amit szerintem fontos megőrizni. Csak ha más közegbe kerül, akkor azért a saját megtartása mellett alkalmazkodni kell a másikhoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!