Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki az antiszemita?

Ki az antiszemita?

Figyelt kérdés
Az arabok és a zsidók nem szeretik egymást túlságosan. Melyik népcsoportot kell ilyenkor antiszemitának nevezni?
2015. ápr. 14. 12:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
34%
Az az antiszemita, akit a zsidók nem szeretnek.
2015. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%
Az egy dolog,hogy a zsidók ezt a megnevezést is megpróbálják kisajátítani,de attól még az is antiszemita aki az arabokat utálja.
2015. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
38%
Akit a zsidók annak mondanak. Lassan megtiszteltetés.
2015. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%
Elsősorban én.
2015. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
29%

"Főleg, hogy divatos hobbináci körökben a filoszemiata kifejezés is."


Én hivatásos náci vagyok, mégis szoktam ezt a kifejezést használni.

2015. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

nem lehetsz hivatásos náci, mert nincsenek


hányatott sorsú gyerekek egyszerű válasza a hobbinácizmus

2015. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az antiszemitizmus (szemita- vagy sémita-ellenesség, jelzőként: antiszemita) eredetileg a sémita (közel-keleti) embertípussal szemben ellenséges beszéd vagy tevékenység; a médiában és ebből eredően a közbeszédben ma eredeti értelmében nemigen használatos.


Mára gyakorlatilag az "antiszemita" egy jelentés nélküli szitokszó, amely tetszőlegesen hajlítható bizonyos politikai-társadalmi nézeteket valló személyek vagy csoportok megbélyegzésére, elsősorban azokéra, akik a zsidóságon belül egyes (az Irányítókhoz közeli) érdekcsoportok céljaival és érdekeivel ellentétes érdekektől hajtva (például saját nemzeti vagy vallási érdekeik, elveik mentén) szólalnak meg vagy cselekednek.


[link]


Tudni kell azt, hogy a Biblia szerint Noénak három fia volt: Sém, Kám és Jáfet. Az ő leszármazottjaik a Sémiták vagy Szemiták (közel-keletiek), Kámiták (négerek) és Jafettiták (európaiak és távol-keletiek.) Az indiánokat kihagyták ebből, mert az ő létezésükről nem tudtak még. Tudni kell azt is, hogy a zsidók önmagukat általában héber néptől származtatják és ennélfogva a "sémita" embertípushoz sorolják, ám a világon élő zsidók mintegy 70%-a valójában fehér ember. Ennek az az oka, hogy az askenázi zsidók a kazárok leszármazottjai, akik a VII. század környékén felvették a zsidó vallást, de genetikailag kevés közük van a szemita, héber eredetű zsidókhoz (mizrachi, kochin, italkin, szefard, stb.)

2015. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#17 voltam, ezt lefelejtettem:


https://www.youtube.com/watch?v=e1X7QNEF-6s


(A szónok zsidó ember.)

2015. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!