Kínában a hatalom megosztása majdnem olyan, mint egy demokráciában?
Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy még a 70-es évek végén betiltották a személyi kultuszt, meg elkezdték decentralizálni.A hatalom már nem egy ember kezében összpontosul, az ország első emberének nincs korlátlan hatalma, nem dönthet önállóan a fontosabb dolgokról.
Pontosan, hogyan működik Kína rendszere?Hogy kerülnek emberek a pártba?
Főleg, Kína szakértől válaszoljanak, de mindenkinek a véleményét szívesen meghallgatom.
Mert, azért teljesen más a mai Kína.
Régen, Mao idejében nagyon totalitárius volt.
2015. márc. 28. 15:55
1/6 anonim válasza:
Kína egyre inkább demokráciának nevezhető. Egy párt rendszer van, de választásokat tartanak felelős kormánnyal és minden körzetben több jelölttel. Az állami cégekbe elkezdték beengedni a tőkét, a sajtószabadság enyhül, és az idei cél a további liberalizáció hiszen saját bevallásuk szerint is lassítja a fejlődést a diktatúra.
2/6 anonim válasza:
Nem olyan. Nem majdnem, semennyire. A hatalom megosztásáról beszélni pedig nagyon erős eufémia. Mondjuk egy kevés átengedésről kényszerből - erről lehet talán szó, de ezt se vigyük túlzásba.
3/6 anonim válasza:
Teljes demokrácia ott sosem lesz. Mindig megmarad ez az egypártrendszer hangulat. Hiába lenne többpártrendszer a közeljövőben.
Inkább demokratikus egypártrendszernek lehet a mai állapotokat nevezni.
Az ember azt csinál amit szeretne,de a párt ugyanaz mindíg.
4/6 anonim válasza:
A kinai rendszernek semmi koze a demokraciahoz. Kadar alatt is voltak valasztasok, azok kozul valaszthattal, akiket a part jovahagyott.
5/6 anonim válasza:
Azért vizsgáljuk meg a társadalom elemeit is. A lakosság nagy része a mezőgazdaságban, vagy valamelyik multinacionális cégnél dolgozik éhbérért. Aki pedig a városban lakik azt pedig valószínűleg elfoglalja az hogy a saját (kis) céljait megvalósítsa. Lefedtük a társadalom jelentősebb hányadát és nem találunk olyan csoportot aki egyáltalán érdeklődik a politika iránt, a szerveződésről meg a többiről inkább ne beszéljünk. Sajnos egy ilyen gyári munkásnak (pl) teljesen mindegy ki van hatalmon, örül ha nem hal éhen. A demokráciához épkézláb, művelt, emberekre van szükség, akik a saját igényeik mellett bizonyos nemzeti érdekeket is hajlandóak figyelembe venni. Szerintem...
6/6 anonim válasza:
Ez tökéletesen igaz, éppen ezért van, hogy minél nagyobb egy országban az egy főre jutó GDP annál erősebb a demokrácia. (Szingapúr és az arab országok kivételével persze)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!