Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erről miért hallgatnak olyan...

Erről miért hallgatnak olyan mélyen? (Fraciaország legnagyobb disznósága. )

Figyelt kérdés

[link]


A Charlie Hebdo mészárlás mindenkit megrázott Európában. Téves azonban azt gondolnunk, hogy Franciaország konfliktusa új keletű lenne. Több évtized gyarmatosító szabadrablás és a volt gyarmatok függésben tartása, sarcolása érlelte ezt a konfliktust. Franciaország gyarmatosító politikájának fekete pontjait a siliconafrica.com gyűjtötte össze.



2015. márc. 27. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Nos kérdező,igazad van,a franciák nem véletlenül engedik be folyamatosan a sok muzulmánt. Viszont ez is elhibázott a részükről. Csak azokat szabadna beengedni,akik bizonyítani tudják,hogy az ő őseik kárt szenvedtek Franciaország gyarmatosító politikája miatt. Így máris nem 5 millió muzulmán élne ott,hanem maximum 1.
2015. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért nem minden exgyarmat muzulmán.
2015. márc. 27. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Franciaország gyarmatosító múltjának 0 köze van ahhoz, hogy egy szatirikus lapban megjelent, egyeseket vallási meggyőződésében sértő karikatúra miatt lemészárolták a szerkesztőségben dolgozókat. Ennyi erővel Izlandon is lehetett volna a Hebdo szerkesztősége és akkor az ezeréves fókavadász múltra lehetne fogni a mészárlást ...
2015. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A belgák még durvábbak voltak anno. II. Lipót amit művelt Kongóban... hát még Sztálin is megtapsolná.


[link]

2015. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

És? A gyilkosoknak talán még a szüleik sem éltek akkor...


Ennyi erővel szinte a világ összes népcsoportja halomra ölhetné a másikat, mert x évtizede, vagy évszázada, sőt, akár évezrede történt valami...


Ennél betegebb indok kevés van, őszintén.

2015. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Nyugati média nyugati embereknek szólnak.

Valóban felfoghatatlan, hogy mennyi ártatlan civil vesztette életét a gyarmat korszak "békés" lezárásában.



Ghána története érdekes ilyen tekintettben.



"A függetlenséget 1957. március 6-án vívta ki Ghána, első elnöke Nkrumah lett. Ekkor Aranyparthoz csatolták Brit-Togót is. A fiatal ország gyors iparosításba kezdett a szocialista tervgazdálkodásra emlékeztető módon. Az 1960-as évekre Afrika egyik legjobban iparosodott, legfejlettebb országává küzdötte fel magát.


1966-ban Nkrumah hatalmát katonai puccs számolta fel, bizonyos vélemények szerint a CIA állt a háttérben. Sorozatos katonai puccsok következtek. A katonák azonban korruptak voltak, képtelennek bizonyultak az ország irányítására és Ghána hanyatlani kezdett. 1981-ben Jerry John Rawlings repülőhadnagy megdöntötte a hivatalban lévő juntát és megpróbálta demokratizálni Ghánát."

2015. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Az akkori lakosság lakosság 11 millió fő volt és több száz ezer egyesek szerint egy millió ember vesztette életét a függetlenségi harcokban főleg civilek.

2015. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!