Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem tesznek már valamit...

Miért nem tesznek már valamit az iszlám állam ellen? Mire vár mindenki?

Figyelt kérdés

-Tönkretettek rengeteg ősi műemléket és iratot.

-Rengeteg embert ölnek meg nap mint nap.

-Kisgyerekekkel gyilkoltatnak.

-Terrortámadásokat hajtanak végre mecsetek ellen is. (Tunézia, Jemen)

-Németország is a terrortámadások ellen fegyverkezik.

-Folyamatosan toboroznak, videókkal, facebookon, stb.

-Amerika csak bombázza őket, semmi komolyabb akció.

-Az a 2 putri ukrán tartomány ehhez képest nevetséges színjáték.

-Emberiség ellen rengeteg bűnt követnek el nap mint nap.

-A boko haram is szövetkezett velük, most már Afrikában is irtják az embereket.

-Franciaországban történt merénylet brutalitása.

-Fenyegetik Európát, meg az arabokat is.

-A boko haram is népirtásba kezdett.


stb.


És a világ MEG SEM MOZDÍTJA A VAL OGÁT!

Mindenki csak nézi, szörnyülködik, de senki sem csinál érdemben semmit, senki sem fegyverkezik, egyedül Irakot pénzelik meg a kurdokat felfegyverzik és ennyi. Komolyan megvárja mindenki, míg világméretű probléma nem lesz ebből? Mert akkor már késő lesz ez ellen tenni valamit. Miért nem törlik el őket akkor, amikor még ez lehetséges?

Minél több tagjuk van, és minél több területet szereznek meg, annál nehezebb lesz őket eltörölni.


Mégis mire vár mindenki? A légi bombázás már bebizonyosodott, hogy édes kevés, semmit sem ér, és csak pénzpazarlás.

Pedig az araboknak is elemi érdekük kéne legyen ezt a daganatot eltörölni a Föld színéről.


Miért nem csinálnak semmit? Se az USA, se Irán, se senki...



2015. márc. 21. 10:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
8%

Először is: Iszlám Állam nem létezik. Csak a bolhából csinálnak elefántot.


Ez nekem is eszembe jutott.

érdekes hogy addig nem dumált senki se az ISIS-ről se a menekültekről amíg nem volt az a politikusbotrány az USA-ban, ahol kimodnták hogy a magyar politikusok korruptak.


Utána jöttek ezek:

- Internetadó

- ISIS

- Menekültek


Most meg már az ISIS-ről se nagyon hallani, csak a menekültekről. Nem lepne meg ha az ISIS nem is létezne. Mert mit tudunk róla? Volt egy videó felvétel ahol 3 gépfegyveres kocsikázott a főúton. Most valami traktorgépet mutattak be. Az meg még annyira se lepne meg ha a végén kiderülne, hogy csak pár semmirekellőről csináltak képet a MÉDIÁSOK alá meg mindenféle kitalált dolgokat írtak volna, hogy itt ezt csinálták, ott meg azt.


És igen én hülye vagyok, elhiszem hogy pár ezer emberből álló "szervezetet" nem tud elpusztítani Európa, Ázsia és az USA hadereje. Úristen!!! Az ISIS veszélyesebb volt mint Hitler.


No kérem!

Ha Hitlert meg lehetett állítani aki csak pár semmirekellő népet akart elpusztítani (akik megjegyzem minden hol ahol megfordulnak csak gondot okoznak, de azért meg kellett Hitlert állítani) akkor ezt a pár ezer banditát is meg lehet. :))

2015. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"A világvége tehát az ISIS harcosai számára nem mese, hanem beteljesülő valóság; több kommentátor is egyértelműen úgy látja: egyik legfontosabb céljuk ma az, hogy az USA és szövetségesei sereget küldjenek ellenük Szíria földjére, hogy klasszikus csatában ütközzenek meg. Mintha minden, a szélesebb nyugati közönségnek címzett videójukkal ezt üzennék: hé, figyeljetek ide, nézzétek csak, hogyan tiporjuk lábbal az értékeiteket! Keresztényeket, nőket, gyerekeket gyilkolunk, történelmi emlékműveket verünk szét! Nem akartok idejönni, és harcolni velünk?"


Jön a Muzulmán Ragnarök. :DD

Hát ha harcolni akarnak szemtől szemben akkor miért ne? Egyrészről boldoggá tesszük az ISIS-t, másrészről végleg felszámolhatjuk.



És éppen ezért fontos, hogy mindezt a Nyugat ne tegye. Ez ugyanis csak azt üzenné a térség hívő, szunni arabjainak, hogy az ISIS-nek igaza volt.


Szerintem meg épphogy fontos, hogy a Nyugat odamenjen mert megszabadulnának az egész ISIS-től és vége lenne ennek a cirkusznak. Tegye csak nyugodtan a Nyugat, számolja fel őket. Vagy te inkább azt mondod, hogy maradjon az ISIS mert ha kicsináljuk akkor ezt meg azt hiszik az arabok.


Te azt mondod ne menjen oda a nyugat és ne nyírja ki őket. vagyis maradjon minden úgy ahogy eddig volt. menekültáradat, robbantgatás, nők felakasztása. Inkább ez minthogy kicsináljuk őket végleg.


De lenne egy jobb ötletem.

1. A Nyugat elpusztítja az ISIS-t.

2. Betiltatjuk az Iszlámot.

3. Átmossuk az arabok agyát. Hány, de hány ember használta már az agymosást. Kimossuk az agyukból az Iszlámot és kész.

4. Ahogy a technológia fejlődik, úgy halványulnak el a vallások. Már-már olyan a vallás mint a harcművészet. Csak azért van mert a régmúlt része, de senki se hisz benne. Ahogy a tudomány fejlődik úgy válik egyre nevetségesebbé a vallás. Humbug.

2015. aug. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mindazonáltal elég nevetséges, hogy az emberek vallások meg "Istenek" nevében gyilkolnak. Mindig jót mosolygok azon, hogy az emberek a be nem bizonyítható lényekre hallgatva, könyvekre hallgatva cselekszenek olyan dolgokat amik más kárára mennek. Mert ha még valós, létező lények lennének azt mondom, hogy rendben. De így.


Az embereknek tiszteletben kellene tartaniuk más értékét "hitét" és nem ráerőszakolni másra. Mindenki higgyen amiben akar, de az ne menjen más kárára. Én se ölök meg senkit azért, mert nem Taoista vallású.


Világvége vagy egy felsőbbrendű világ?

Ha az emberek téveszméktől, nem létező lényektől hajtva ölik egymást és korlátozzák egymást akkor Világvége lesz. De ha az emberek elfogadják egymást és segítik egymást, egymás pusztítása helyett akkor egy felsőbbrendű világot is létrehozhatunk.

2015. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Zentai Mitama válasza:

Azért folyamatosan bombázzák őket, illetve egyre többen harcolnak ellenük. Főleg most a párizsi támadások után, egyre nagyobb az összefogás ellenük...


[link]



Stratégiával és külpolitikával foglalkozó szakértők is rámutattak: a probléma eredője jelen esetben az, hogy az Egyesült Államok vezetése és első embere is teljesen bizonytalan, hogy miként is lehetne az ISIS-t úgy legyőzni, hogy közben ne ágyazzanak meg egy új, a térséget még inkább elpusztító konfliktusnak.


[link]


[link]


[link]


[link]


A szárazföldi csapatok bevetésének elutasítottsága


Kétségtelen tény, hogy amennyiben a nemzetközi közösség néhány százezer katonát vezényelne Szíriába és Irakba, az Iszlám Állam feltehetőleg viszonylag gyorsan felszámolható lenne. Ebben mindenki egyetért, ugyanakkor a katonai intervenciók negatív, és az emlékezetben máig friss élményekként megjelenő következményei arra sarkallják a vezető államokat, kiváltképp az Egyesült Államokat, hogy más eszközökkel vegye fel a harcot a terrorizmussal szemben.


...

Az amerikai elképzelések, célok nemesnek bizonyultak, ugyanakkor az iraki demokrácia- és nemzetépítés megvalósítása során számos hibát vétett az amerikai vezetés, amelynek máig ható következményei vannak. Szaddam Husszein iraki diktátor hatalmát meglehetősen gyorsan sikerült megdönteni, az ezt követő folyamatok azonban tönkretették az országot, amely mára odáig vezetett, hogy egy Iszlám Állam nevű szervezet csaknem a fél országot uralma alatt tartja, miközben Irak különböző vallási és etnikai feszültségekkel terhelt.


Csak néhány a hibás lépésekből:


Az ún. "debaaszifikálás", azaz a korábbi állampárt tagjainak marginalizálása, a hadsereg és a biztonsági erők szélnek eresztése

Ezáltal a szunniták csaknem egészének kizárása a politikai átmenetből, az új Irak megteremtéséből

Az iraki társadalmi viszonyok figyelembevételének teljes mellőzése az új politikai felépítmény kialakítása során


A fenti tényezők oda vezettek, hogy a szunniták bojkottálták, elutasították az új, síiták vezette és Amerika által felépített Irakot, nem voltak érdekeltek abban, hogy az új rendszer mellé álljanak. 2005-re polgárháborús helyzet állt elő az országban, amely instabilitást kihasználva jelent meg az al-Kaida, akiket természetesen a kirekesztett szunniták mellszélességgel támogattak. A tanulság, amely napjainkban is érvényes, hogy amint egyes etnikai vagy vallási csoportok nem tudnak azonosulni az adott politikai-hatalmi rendszerrel, kirekesztettnek, mellőzöttnek érzik magukat, úgy végső esetben a szélsőséges terrorszervezetek támogatása is belefér számukra céljaik elérése és ellenségük felszámolása érdekében. Nem véletlen, hogy akkoriban az al-Kaida, ma pedig az Iszlám Állam a szunnita területeken képes előretörni, és hosszú távra berendezkedni. (...)


Mi a helyzet ma?


Először is fontos tényező, hogy az Iszlám Állam felszámolásához nem csak Szíriában, hanem Irakban is rendet kell tenni, azaz mindkét országba katonákat kell vezényelni a siker érdekében. Ez pedig két jelentősen eltérő megközelítést és stratégiát igényel, mivel a két ország etnikai és vallási összetételét, problémáit tekintve különbözik.


Irakban továbbra is fennállnak a síiták és szunniták közti vallási, illetve a némiképp enyhébb, de meghatározó, az arabok és a kurdok közti etnikai ellentétek. Az Iszlám Állam elleni harc e feszültség erőviszonyain is változtatott.. Egyfelől az Irán által támogatott síita milíciák rendkívül hatékonyan, komoly erőforássokkal kvázi hadseregként működnek, miközben az iraki haderő számos problémával küzd, másfelől pedig a kurd Peshmerga jelenti az egyik leghatékonyabb erőt az Iszlám Állam elleni harcban. A szunniták jelentős része kiábrándult az Iszlám Állam uralmából, de sokuk még mindig támogatja a szervezetet.


Azok a hírek, amelyek szerint síita milíciák bosszúhadjáratot folytatnak a felszabadított szunnita területeken a jövőben, esetlegesen az Iszlám Állam nélkül ismét komoly problémákhoz fog vezetni, amelyet tovább tetézhet, ha a megerősödött kurdokban felerősödnek a függetlenségi törekvések.


Szíria egy egészen más eset, miután a térség egyik legváltozatosabb országa, már, ami etnikai és vallási összetételét illeti. Az ország vezetése alavita, amely a lakosság 12%-t teszi ki, mindemellett azonban a társadalom csaknem 60%-a szunnita, de megtalálhatók 9-10%-nyi keresztény, 9%-nyi kurd és körülbelül 3%-t kitevő drúz közösségek is. Fontos figyelembe venni ugyanakkor, hogy a Bassár el-Aszad hatalmi támaszát képező alaviták jórészt a sűrűn lakott, fejlettebb tengerparti sávban, Latakia és Tartusz tartományokban élnek, míg pl. a szunniták a gyérebben lakott, sivatagos területek környékén.


(...)

Ehhez kapcsolódik szorosan az a tény, hogy a releváns hatalmak között nincs egyetértés a két ország jövőjét illetően, így hiába az esetleges szoros együttműködés és siker a terrorizmus ellen, nehezen képzelhető el, hogy egyetértésre jut egymással pl. Washington és Moszkva, Washington és Teherán, Teherán és Rijád, és a sort még folytathatnánk.


Lehet, hogy sokak szemében eljött az idő szárazföldi beavatkozásra, ugyanakkor a fentiekben részletezett tényezők azt bizonyítják, hogy ahogy az eddigiekben, úgy most sem feltétlenül kifizetődő az. Ennek legfőbb okai Irak és Szíria jelentősen eltérő feszültségforrásai és társadalmi összetételei, a releváns hatalmak közti jelentős érdekkülönbözőségek, a szíriai polgárháború megoldásának kilátástalansága, illetve és leginkább az a tény, hogy a terrorizmus felszámolásához az azt előidéző és annak táptalajt biztosító társadalmi problémák orvoslására van szükség.

2015. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Jo uzlet.olcson adjak az olajat
2016. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Stratégiával és külpolitikával foglalkozó szakértők is rámutattak: a probléma eredője jelen esetben az, hogy az Egyesült Államok vezetése és első embere is teljesen bizonytalan, hogy miként is lehetne az ISIS-t úgy legyőzni, hogy közben ne ágyazzanak meg egy új, a térséget még inkább elpusztító konfliktusnak."



Egyszer volt hol nem volt volt egy japán hadvezér, úgy hívtrák hogy Oda Nobunaga. Ennek az embernek folytgon keresztbe tettek a japán buddhista szerzetesek akik folyton a jogaikkal, előjogaikkal jöttek és szervezkedtek ellene. Erre Nobunaga kiirtotta őket mindegy szálig és nem volt velük több probléma.


Itt is ez a megoldás.

Azon agyalnak, hogy az ISIS-t hogy állítsák meg úgy, hogy ne legyen konfliktus a térségben? Pusztítsák el az egész térséget és kész.


Ez az egyik a másik meg az, hogy eléggé érdekes dolog az, hogy a rettegett USA és Európa egész hadereje nem elég ahhoz, hogy megállítsanak pár banditát? Mondjátok már azt, hogy ha én elkezdek toborozni embereket ellátom őket fegyverekkel akkor senki nem tesz ellenem semmit és megállíthatatlan leszek. XDD


Mellesleg akkor kellett volna felszámolni a szervezetet amikor még kicsi volt nem? Amúgy mit ér ha megállítják? Jön helyette egy újabb, az helyett is jön egy újabb és soha nem lesz vége. A főellenség a vallás és az analfabétaság. Ez a két dolog a terrorszervezetek fő pontja. A vallást kell betiltani vagy elpusztítani. Az ottani embereket meg át kellene nevelni, hogy megtanuljanak ne úgy gondolkozni mint valaki a 11. században. Hogy nem abban hiszel amiben én akkor meghalsz. Afrika dettó. Ezek az alacsonyrendű népek csinálják a cirkuszt. A fejletlenségük az oka mindennek.

2016. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!