Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ázsiában miért csak az alábbi...

Ázsiában miért csak az alábbi kétféle élhetetlen társadalom tud létezni?

Figyelt kérdés

Az első a szegény ázsiai országok társadalma pl. Kambodzsa, Laosz, India és féligmeddig Kína és Vietnám.


Ezekben kb. Afrika van, európai szemmel elképzelhetetlen csóróság és nyomor.



A másik a gazdag ázsiai országok társadalma pl. a városi Kína, Hong Kong, Taiwan, Japán, Dél-Korea és Szingapúr.


Ezekben európai szemmel először kívánatosnak, sőt tőlünk fejlettebbnek tűnő életstílus rajzolódik ki, de közelebbről megnézve hamar kiderül, hogy olyan kapitalizmus és rohanás van, amitől még Dagobert Bácsi is beszarna, a fiatalokat annyira hajtják a szüleik a tanulásban, hogy vagy megbolondulnak, vagy elmebeteg szubkultúrákhoz csatlakoznak vagy öngyilkosok lesznek.

Magát az életszínvonalat megnézve meg kb. olyan, mint a kelet-európai középosztályé pl. egy magyar irodistáé, csak sokkal többet kell dolgozni érte.


Miért nem tudott megjelenni Ázsiában egy Nyugat-Európára, USÁ-ra és Kanadára hasonlító, normális társadalom?



2015. márc. 5. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

A kelet-ázsiai országok a gazdagabbak (Kína, Japán, Hongkong, Dél-Korea, Tajvan).


Ázsia az Ázsia, Európa meg Európa, más kontinens, más mentalitás, más emberek, más környezet.

Az ő szemükben meg a kanadai, amerikai ami nem normális.


Nem létezik két egyforma ország.

2015. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Jártam a legtöbb felsorolt helyen, és bennem is hasonló fogalmazódott meg. Igazából el lehet képzelni skálaként (pl. GDP/fő) és látszik, hogy a két végpontban csoportosulnak, bár a legszegényebb pontja is 10x olyan gyorsan fejlődik mint mondjuk Mo. Szerintem a gyarmattartók/megszállók által otthagyott infrastruktúra alapjaiban egyenlőtlenül oszlott meg és a kapitalizmus is egész más fázisokban kapta el az országokat. Kínában is csak ott van jólét ahol már kb. kapizalizmus van. Vietnám is ennek köszönhetően fejlődik. A gazdag országok meg egytől egyig emiatt lettek gazdagok, csak néhány évtizedes eltéréssel.
2015. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 electroman75 ***** válasza:
48%
Nyugat EU,meg az USA nem pont a normális társadalom szinonimája. Meg talán nem csak a te szubjektív nézőpontodat kell figyelembe venni. Nekik meg mi lehetünk furcsák nem gondolod?
2015. márc. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Már elnézést kedves 1. és 3., de azért az életfelfogásuk nem egylapon említhető a normálissal.


Meghajolnak kézfogás helyett? Ez kultúra.


Ha betegek, vagy nem akarnak betegek lenni sebész maszkot viselnek? Ez is kultúra.


Viszont az, hogy hatalmas az öngyilkosok száma, meg a legtöbb gyerek már megbánta, hogy egyáltalán oda született mert egyszerűen ott NEM lehetsz gyerek, az nem normális.


Játék a barátokkal?


Fenéket, tanulj.


Kikapcsolódás, egy kis videójáték vagy Tv-zés?


Nem is ismerik szinte.


Még mielőtt megvédenéd ezt a részét is a kultúrájuknak, a japánok példáúl már ők maguk próbálnak "nyugatiasodni", mert ez hosszútávon nem fenttartható, hogy csak a robotoló ember maradhat életben.

2015. márc. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

1. Az ottani élestforma csak akkor ennyire "félelmetes", ha kizárólag a saját szemszögedből nézed. Ott egyszerűen más a szemlélet.

2. Aki Ázsiát élhetetlennek tudja csak tekinteni, nehéz neki bármit is megmagyarázni. Azért megkísérlek gondolatokat felvetni.

3. Létezett egy Kelet Ázsia Társaság, létezett egy India Társaság sok egyéb mellett. Pár száz éven át ezeknek egyetlen céljuk volt a totális kirablás. Anglia ettől lett nagy. Hogy a dolog még biztosabb legyen, európai országok és USA közösen generáltak arra elképesztő háborúkat. Vietnam porrá (pontosabban üszökké) lett. Korea ma is kettő. Burmát és társait ugyancsak ezen okból önmaguk irtották. Nehéz így gazdagnak lenni.

4. Hong Kong angol mintagyarmatként ma is inkább angol, Japán pedig a világ vezető gazdasága, honfitársaink nyála elcsurogna annak az életszínvonalnak a töredékétől is. Kínát gazdagnak akkor tudom elképzelni, ha Bangladeshez viszonyítom.

2015. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ráadául pl. Japán annyira nem is fejlett. Sokan még mindig kazettás magnókat használnak "mer' azt legalább mi gyártottuk" alapon, a panelházakban nincs központi fűtés, mint nálunk, hanem petróleum kályhákkal tüzelnek és ott sorakoznak a folyosón az olajos kannák, a villanyradiátort csak a leggazdagabbak engedhetik meg maguknak, sokan meg nem is fűtenek szobákat be, hanem pl. beraknak egy hősugárzótt egy pléddel leterített asztal alá és aládugják a lábukat.
2015. márc. 6. 16:21
 7/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk Nyugat-Európa egyes országaiban (pl. Anglia, Franciaország, Belgium) is vannak félelmetesen primitív, élhetetlen vonások.


Szerintem a legélhetőbb társadalom, civilizáció, amit az emberiség eddig létre tudott hozni az Németország, és szoros második a 80-as évek Magyarországa.

2015. márc. 6. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
4-es válaszoló, de azért a dél-koreai, szingapúri, hongkongi, makaói, tajvani (akár izraeli) emberek hozzáállása is más. Tanulnak és dolgoznak, így egyszer még sok mindent elérhetnek. Megértem én, hogy a rengeteg munkába az emberek beleőrülnek, visszavehetnének egy kicsit. Kelet-Ázsiában túlhajtják magukat az emberek, Kelet-Európában pedig ennek pont az éles ellentéte folyik jelenleg. Lásd: az embereket nem érdekli a tanulás, csak a szórakozás, barátok, stb. A magyarság, mint olyan, 2-3 évszázad múlva eltűnik, mert a mai emberek még 30 évesen is olyanok, mint valami felelőtlen kamaszok, úgy viselkednek, mint hogyha tizenévesek lennének. Amikor Magyarország fejlődött is (azaz nem az elmúlt harminc év, hanem még korábban) akkor a 30-40 éves embereknek már 3-4 gyermekük volt, vagy akár már unokájuk is. Ez megy ma Kelet-Ázsiában, és ők fejlődnek.
2015. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!