Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japán gazdasága miért stagnál...

Japán gazdasága miért stagnál már jó ideje?

Figyelt kérdés

Szorgalmas, okos emberek lakják, akik a legmodernebb technológiát használják.

Egyszerűen nem értem, hogy mi az oka az egy helyben toporgásnak.


[link]


Tessék, 1995-ben kifulladt, azóta csak szenved.


2015. febr. 28. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Deflációval és elöregedő társadalommal küzdenek már jó ideje, így nehéz fejlődni.
2015. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ez hogy veti vissza a fejlődést?

A nyugdíjasok nem hiszem, hogy akkora pénzeket szívnának el az államtól, ha jól tudom, náluk amúgy is magánnyugdíj rendszer van, az pedig nem terheli az államkasszát. Meg most mit csinál egy nyugdíjas, amiért olyan sokat kell rá fordítani? Eszik, TV-t néz? Lehet, hogy egy gyerek többe kerül.


A deflációt nem tudom, hogy működik.

2015. febr. 28. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ők is keresik rá a magyarázatot, de nem tudják, hiszen '95 óta nem tudtak növekedni, így nekünk még nehezebb megmondani kívülállóként.Hozzátenném, hogy ők is demográfiai problémákkal küzdenek, illetve fognak küzdeni, tehát ez is csak hátráltatja őket, egyre több embert kell eltartani egyre kevesebb dolgozónak.

Egyébként minket is olyan országok előztek meg gazdasági téren, amit álmunkban sem gondoltunk volna a rendszerváltás után.

2015. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Úgy tudja hátráltatni a sok nyugdíjas az országot, hogy az öregek általában több egészségügyi ellátást igényelnek (ami már államilag finanszírozott) és kevesebbet fogyasztanak, mint egy középkorú.

2015. febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Japán is fejlődik, de az utóbbi 20 évben már csak lassan, évente átlag csak kb. 1%-kal. (Egyébként Magyarországon is ennyi volt az átlag az utóbbi 25 évben).

Ennek oka, hogy Japán a világ egyik legfejlettebb országa, így a magas bázis miatt már nehéz a termelékenység növelése, a gyors gazdasági növekedés. Demográfiai okok is vannak, Magyarországhoz hasonlóan ott is társadalom elöregszik, csökken a munkaképes korosztály.

További probléma, hogy Japán nyersanyagokban, természeti erőforrásokban nagyon szegény, szinte mindent importálni kell, így őt hátrányosan érintették az utóbbi évtizedek árnövekedése (míg az olyan nyersanyagokban gazdag országok, mint pl. Oroszország sokat profitált belőle).

2015. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!