Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van esélyem megkapni Kanadába...

Van esélyem megkapni Kanadába a letelepedést, ha a barátom ott él?

Figyelt kérdés
Szoval, barátomék nem rég mentek ki menekültként (nem romák, csak miskolciak), Megkapták a letelepedést, van házuk, munkájuk. Azt mondták 3 hónapom van eldönteni, mert csak akkor kaphatom meg ha kimegyek és összeházasodunk ott, mert csak 3 hónapig adnák meg nekem is. A gimnáziumból van még 1 évem hátra, de jól beszélek angolul, mert kéttannyelvüre járok és olaszul is. Szerintem többre mennék ott, mint itt. Tehát szerintetek megéri, vágjak bele, vagy felejtsem el? Köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 19. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem próbáld meg. :)
2015. febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem romák, csak miskolciak" :DD


Én a gimit mindenképp elvégezném, ha van rá lehetőség, akkor akár Kanadában (bár valószínűleg baromi sok papírmunka, meg osztályozóvizsga).

2015. febr. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Én magam nemet mondanék, mivel nekem annyit nem ér egy kis plusz kereset, hogy hátrahagyjam a hazám, a barátaim és a családom. A másik meg az, hogy nem tudom mióta vagytok együtt, de az is lehet, hogy 2 hónap múlva már szakítanátok. Ha mindenképp ki akarsz menni, akkor később is kitudsz, amikor már van rendes iskolai végzettséged/szakmád.


De ezt neked kell eldönteni.

2015. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

>> mert csak 3 hónapig adnák meg nekem is...


Itt valami átvágás van. Mit adtak meg neked is ? A bevándorló leendő menyasszonyának "hitelbe" adnak letelepedési engedélyt ? Nehogy kupleráj legyen belőle. Nem te lennél az első, akit ígérgetéssel visznek ki, aztán elveszik az útlevelét, stb. Szerintem mégiscsak romák ők...

2015. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Az, hogy ott él a barátod, nem jelent semmit, nem jár érte semmi jog.
2015. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gimnáziumot nyilvan elvégezném, csak lehet ott, valamint menekültstátusszal kaptak letelepedést igen. És nem romák, csak az Önkormányzat elvette a házukat, így kaphatták meg. De köszönöm tényleg a válaszokat :)
2015. febr. 23. 16:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Budos bu zi ge ci ciganyok, nem adjak megnekik a menekult statuszt egyaltalan mar reg haza bas ztak a 90%-ot
2015. márc. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megnézném a papírokat,amikre hivatkoznak.Szerencsére megértenéd,és akkor megtudhatnád,hogy miről is beszélnek.

Ha nem vagy nagykorú,akkor még a szüleid hozzájárulása is biztos kell.

Furcsállom a menedékjogot is,hiszen lett volna jogorvoslati lehetőség.

Ha nekik ott minden rendben van,vissza tud jönni érted a barátod akármikor.

2015. márc. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!