Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ehhez mit szólnak azok az...

Ehhez mit szólnak azok az emberek, akik állandóan a déli embereket szidják az euroválság miatt?

Figyelt kérdés

[link]


A neves közgazdász főleg nem a déli államok felelősek a problémákért.Persze ők is, de nagyobb részben maga az EU, azon belül Németország.


Németország igen nagy hasznot húz az euróból, eurozónából és ezt szeretné is megtartani, nem nagyon enged belőle.Emiatt a déli államok is ilyen helyzetben vannak.


Joseph Stiglitz Németország kizárását javasolja az eurozónából.



2015. febr. 7. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Mivel ezek az emberek maguk is Nobel-díjas közgazdászok:

1. Majd megmagyarázzák, hogy mekkora egy idióta ez az ember, menjen aztán ....ja le Putyint.

2. Jön a szokásos mantra, hogy Németország milyen csodás, ők sose hibáznak, mindig minden jó, ők mindenkinek csak jót akarnak, bezzeg a....

2015. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi olyan meglepő ezen - ma Európa ugyanott tart, mint a két világháború előtt - van 2/3 nagyhatalom (Nagy-Britannia, Franciaország, Némeotrszág), akik néha eggyetértenek egymással, néha meg nem - a többiek meg az ő érdekszférájukat alkotják, amiben az Európai Unió intézménye részben asszisztál, részben viszont csökkenti a feszültségeket. Lehet pozitívan is szemlélni a dolgot - hiszen így vajmi kevés esélye van arra, hogy megint világégés legyen a gazdasági csatározásokból. Kérdés, hogy euró és társai nélkül ki lehetne-e védeni ezt a gazdasági nyomulást. Szerintem a kis országoknak nem vagy csak nagyon nehezen - Svájc vagy Norvégia akik nem tagok is csak egy eleve erős gazd&társadalmi háttérrel tudnak a felszínen maradni.
2015. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

A vicces az, hogy ebből a cikkből semmi nem derült ki, hogy miért is akkora szentek a görögök, a spanyolok és a portugálok és miért is olyan szemetek a németek, csak kijelentik benne, hogy azok és kész.


Miközben az ellenoldalnak érvei vannak, még pedig az, hogy a déli államok lakói korruptak, nem akarnak dolgozni, az állam csecsén élnek és rosszul szervezettek a társadalmaik, ezzel szemben a németek keményen dolgoznak, terveznek és rendesen fizetik az adót.


Na most akkor kinek van igaza szerinted?

2015. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Régi sztori ez már. Németország nyer a gyenge eurón és azon, hogy a valutája gyengébb a déli államokéval szemben, mintha még mindig márka lenne. Ezen az utóbbin a déli államok veszítenek, viszont egy rakás pénzt kaszálnak azon, hogy az EU-ból sokkal több támogatást kapnak, mint az északi országok, meg azon, hogy hozzáférnek a sokkal fejlettebb piacokhoz, oktatáshoz stb., és azon is, hogy sokkal több pénzzel gazdálkodhatnak amiatt, hogy a déli kötvényhozamok a béka segge alatt vannak - voltak a válságot megelőzően - az eurózónának köszönhetően. Az olasz kötvényhozamok konkrétan a német szintjén voltak tíz évig, euró nélkül az olasz állam két-háromszoros kamatot fizethetett volna a hitelezőinek. A görögnél hasonló volt a helyzet.


Ja hogy a görögök ezt a rengeteg plusz pénzt 14. havi bérekre meg hasonló faxságokra költötték el, véletlenül sem modernizációra, arról a németek már nem tehetnek.

2015. febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na mit mondtam?

Az előttem lévő válaszoló simán leosztja a Nobel-díjas közgazdászt:)

2015. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem osztottam ki a Nobel-díjas közgazdászt, annál is inkább, mert teljesen egyetértek vele, többek között abban is, hogy Németországnak kellene kilépnie az euróból. Én a hozzászólásomban pusztán részletesebben kifejtettem azt, amire Stiglitz most csak annyit mondott, hogy "Görögország is hibákat követett el". Ez a múltban volt: a válság előtt a görögök kúrták el, most meg a németek kúrják el. Ugyanezt mondta Stglitz is és én is. Egyébként szinte szó szerint pont ugyanazt mondja a gonosz összeesküvő Soros György is, mint amit Stiglitz, de ezt már csak azért fűzöm hozzá, hogy összezavarjalak.


(Tudod, bármennyire is szeretnéd, a Nobel-díjas közgazdász a fentiekben nem azt hangoztatja, hogy "rohadt németek, rohadt EU, a görögök meg a magyarok a legnagyobb ászok, mindent jól csináltatok, srácok, istenkirályok vagytok".)

2015. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, valamit nagyon benéztem, elnézésedet kérem.
2015. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!