Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban miért nem csinálnak...

Az USA-ban miért nem csinálnak valamit Detroittal?

Figyelt kérdés

Nagyon igénytelenül néz ki az egész, majdnem mint Ukrajna háborús részei.


Az Egyesült Államok nagyon gazdag, miért nem kezdenek valamit azzal a várossal?


Ha nem is építik újjá az egészet, akkor miért nem dózerolják le és építenek oda valami hasznosat?

Már az igényesség kedvéért is, nem szabadna hagyni omladozni az egészet.



Mellesleg van ott szép műemlék jellegű épület is:

[link]

[link]



2015. jan. 13. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Az Egyesült Államok nagyon gazdag"

Már régóta megy a lakosság elszegényedése, szóval nem olyan gazdag, mint sokan gondolják. Kemény költségvetési viták vannak, nem úgy megy, hogy na most dobunk pár milliárdot Detroitnak. Ráadásul ott különválnak a szövetéségi és az állami ügyek, és Detroit ügye állami szintű probléma.

Egyébként nem ez az egyetlen ilyen város az USA-ban. Délen egész államok vannak hasonló helyzetben, már régóta.

2015. jan. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos... Detroit adóssága kb. 29 000$ / fő. A probléma pedig nagyon-nagyon összetett.


A város bukása a 60-as évek végén lezajlott faji lázadásokkal kezdődött (abból indult, hogy a rendőrök illegális szerencsejáték-barlangok után razziáztak a fekete negyedekben, pár napra rá már kivonult a hadsereg is, mivel kisebb polgárháború robbant ki: lelőttek egy tonna embert... óriási anyagi károkat okoztak), majd a szakszervezetek és a városvezetés együttesen elérték azt, hogy a 70-es évek végére a gyártóüzemek nagy része kitelepült a városból / államból (sorozatos sztrájkok, magas adók, szakszervezeti zsarolások... stb.). A 60as években még a legprosperálóbb városnak számító Detroit a folyamatos faji és sztrájk feszültségek miatt pont azt a "felső 10 000-nek számító" befektetői réteget veszítette el, amelyik működtette. A 80-as évek elejére az üzemek nagy része kitelepült így a munkahelyek nagy része megszűnt + a fokozódó korrupció (expolgármester sitten, exfőrendőr sitten, exgazdasági vezetők sitten) + a magas adók és az anti-vállalkozó politika + a demográfiai átrendeződés miatt az ott élő népesség nagy része képzetlen fekete... nehéz és összetett probléma. Obamáék azért nem akarják elfogadni a városcsődöt, mert akkor a szövetségi garancia alapokból kellene kipengetni a tartozások közszektort érintő részét (pl. a közalkalmazotti nyugdíjalapok hiányát... stb.). A dologban az a szörnyű, hogy a városban nincs perspektíva - ergó: hiába fizetnék ki a pénzt, kvázi az semmin nem változtatna.


Tényleg szívfacsaró látvány, hogy pl. egy egykor patinás színházépületet ma parkolónak használnak... a város 1/3-a elhagyatott... plusz ott a közbiztonság kérdése. 2012-ben 466 rablógyilkosság... (kb. mint Banglades, csak 10-ed annyi lakossal) ami egy nagyon-nagyon komoly szám.

2015. jan. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!