Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajnának nem érné meg egy...

Ukrajnának nem érné meg egy semleges államszövetség létrehozása?

Figyelt kérdés
Tehát szerintem Ukrajna úgy járna a legjobban, hogyha beleegyezne a föderációba, de semleges politikát folytatna. Az oroszok láthatjuk, hogy mit csinálnak Ukrajnával, és ez ellen az USA-EU tengely sem tesz sok mindent, tehát gyakorlatilag magára hagyta a Nyugat Ukrajnát Kelet szorításában. Ukrajna lehetne semleges ország, igen nagy területű, a lehetőségek hazája lehetne, csak ki kellene használni megfelelően, amit most nem tesznek meg.

#Európai Unió #NATO #Ukrajna #kelet #hatalom #semleges #államszövetség #Semlegesség Ukrajnában #NATO-EU tengely #USA-EU tengely
2014. dec. 23. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajnának nem sok beleszólása van már a saját sorsába.
2014. dec. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Hülyék ők ahhoz. Inkább szenvednek, még azt sem akarják megengedni az oroszoknak hogy a saját nyelvüket használják szülőhelyükön.
2014. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az ország politikai, kulturális megosztottsága miatt már korábban is voltak ilyen tervek. A föderációt azonban korábban mindkét fél ellenezte, mert az egyértelműbben meghatározta volna a befolyási övezeteket és növekedett volna az országon belüli elkülönülés.

A 2014-es események során nagyon felerősödött a szeparatizmus, így az ukránok és a kijevi vezetés még inkább elutasítja a föderalizálást, attól félve, hogy így csökken a hatalma és veszélybe kerül az ország területi egysége. Azonban ha békét akarnak kötni a kelet-ukrajnai felkelőkkel, széleskörű autonómiát kellene adni nekik, viszont politikailag ezt nem meri meglépni a nyugatbarát, nacionalista kormány, jelenleg inkább katonai megoldásban gondolkodnak. Ha azonban nem sikerül győzniük, kénytelenek lesznek engedni az orosz követeléseknek.


Az ország sokáig a katonai semlegesség mellett állt, azonban így nem volt garancia az ország területének védelmére, így a nyugat felé tekintő ukránok a katonai garanciákat a NATO keretében képzelték el. Az első narancsos forradalom után, 2008-ban Amerika megpróbálta bevonni a NATO-ba Ukrajnát és Grúziát. Oroszország ezt meg akarja akadályozni. Janukovics elnök egyértelműen az ország semlegessége mellett állt és amikor 2014-ben a forradalom ismét elsöpörte, az oroszok döntöttek a Krím elfoglalása mellett, így biztosítva a támaszpont megtartását és hogy Ukrajna ne lehessen NATO-tag.

Az orosz fenyegetettség viszont megerősítette azon véleményeket, hogy Ukrajnának be kell lépni a NATO-ba.

A területi viták és az Oroszországgal szembeni súlyos konfliktus miatt az európai országok ellenzik Ukrajna esetleges NATO csatlakozását, így ez a következő néhány évtizedben biztosan nem fog bekövetkezni.


Így összességében szerintem Ukrajna számára jobb lett volna, ha korábban a katonai semlegesség melletti elkötelezettséget és a megyék nagyobb autonómiáját választja, jelenleg pedig már valószínűleg nincs is más választása.

2014. dec. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

"Janukovics elnök egyértelműen az ország semlegessége mellett állt"


Janukovics oroszbarát elnök volt, és az Eurázsiai Unióba akarta volna beléptetni Ukrajnát. Az ukránok többsége EU párti, és pont abból adódtak a zavargások, és a forradalom, hogy Janukovics ezt telibesz@rva nem írta alá az EU-val a társulási megállapodást.

2014. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez az oda-vissza való húzás, hogy egyszer nyugat, utána oroszok, már tarthatatlan állapotokhoz vezetett.

Én megértem az ukránokat, hogy elüldözték Janukovicsot, akit egyértelműen Putyin tett a nyugatbarát Timosenko helyére. Én sem örülnék, ha Magyarországon lenne egy 20%-os orosz kisebbség, majd közülük kerül ki a miniszterelnök, aki utána a magyarok érdekeit figyelmen kívül hagyva az oroszok érdekeit nézi. Janukovics a 20%-os orosz kisebbséggel az Eurázsiai Uniót akarta, míg az ukránok az Európai Uniót.

Az ukránok most kipaterolták az oroszokat, cserébe Oroszország elvette a Krím-félszigetet. (ami mondjuk nem értem, miért veszteség, mert az a félsziget kb 50 évig volt Ukrajnáé, előtte mindig orosz terület volt)


A Kelet-Ukrajnai háború is azért problémás, mert bár a városokban az oroszok vannak többségben, addig a vidéken ukrán többség van. Ez van Donyeck megyében, Luhanszkban, és Harkovban is. Ha Oroszország nem támogatta volna semmivel a szakadárokat, már rég vége lenne az egésznek.

2014. dec. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem csak oroszok szavaztak Janukovicsra, hanem sok ukrán is.

Egyébként olyanról nem is hallottam hogy be akarta volna léptetni az országot az Eurázsiai Unióba, ez nem tudom hogy kinek a kitalációja.

2014. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok ukrán is szavazott. Viszont Janukovics inkább az oroszok érdekeit nézte.

Az Eurázsiai Unióba való belépést egyrészt Putyin erőltette, de Janukovics sem zárkózott el tőle.

2014. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Komolyan soha nem vetődött fel Ukrajna felvétele az Eurázsiai Unióba, semmilyen dokumentumot nem írtak alá még a közeledésről sem.
2014. dec. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem-e?


[link]

2014. dec. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak ismételni tudom önmagam. Putyin mondhat sok mindent, de az ukránok maguk még nem közeledtek hozzájuk.
2014. dec. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!