Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik gazdasági nagyhatalom...

Melyik gazdasági nagyhatalom gazdasága áll a legbiztosabb lábakon?

Figyelt kérdés

2014. nov. 16. 16:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
63%

a sehol nem áll biztos lábakon és ez a mai világrendben egy törvényszerű dolog.

Ha nincs hol háborút kirobbantani, ha nem lehet emberek millióit manipulációval mérgezni és megfélemlíteni, meg az agyába belekódolni hogy költ-költs-költs, akkor oda ez az indokolatlanul magas fogyasztás, nem keletkezik hatalmas mennyiségű profit, amibe a kártyavár stabilságú, hitelekre és nemlétező pénzre épülő világgazdasági rendszer 2 perc alatt beleroppan.


Ennek következtében bármelyik szereplő bármikor elbukhat, és a szövevényes hitel-rendszer miatt bármelyik szereplő bukásába az egész rendszer bukik.


Tehát a mai világban egyedül egy nem központosított bankokra és központosított pénzre épülő gazdasági rendszer lehetne stabil, ami sajnos nem jöhet el, mert a haszonélvezői a jelenlegi rendszernek foggal körömmel védelmezik azt. Talán 50-100 év múlva megváltozik a gondolkozásmód, de addig fölösleges gondolkozni, hogy Kína, vagy USA, mert ugyanaz mind a kettő.

2014. nov. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani.

Jelenleg az USA tűnik a legerősebbnek gazdaságilag, katonailag is, még mindig talán a dollár a legvonzóbb valuta. Amerika mellett szól még, hogy innovatív, technológiailag nagyon fejlett, az agyelszívás révén is megszerzi a világ legjobb szakembereit, vonzó bevándorlási célpont. Természeti erőforrásokban is nagyon gazdag ország. Ellene szól az etnikai problémák, bűnözés, hatalmas társadalmi különbségek, a korlátozott demokrácia, csak egy szűk elit határozza meg az ország politikáját, ezek hosszú távon instabilitást okozhatnak.


Kína mellett szól, hogy dinamikusan fejlődő nagyhatalom. A kínai társadalom viszonylag homogén, okosak, szorgalmasak. Esély van rá hosszú távon, hogy utolérhetik Dél-Korea, Tajvan, Európa fejlettségét. Így 1,3 milliárd lakossal a világ legerősebb országa lesz.

Előnye az erős központi kormány, ami gyorsan megvalósítja a terveket. Ugyanez a hátránya is. A diktatúra miatt nagy a korrupció és a demokrácia hiánya hosszú távon instabilitást okozhat Kínában is. Kína hátránya még, hogy természeti erőforrásokban nem túl gazdag, a társadalma elöregszik és itt is nagyon megnőttek a társadalmon belüli különbségek.


Japánt, Németországot is meg kell említeni. Technológiailag talán a világ legfejlettebb országai, erős, versenyképes gazdaságuk van. Hátrányuk azonban, hogy viszonylag kicsi, nyersanyagban szegény országok, kiszolgáltatottak és a népesség gyorsan elöregszik, fogy.

2014. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!