Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lenin miért akart forradalmat?

Lenin miért akart forradalmat?

Figyelt kérdés
2014. nov. 9. 05:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert marxista volt, és a marxizmus forradalmi úton, erőszakkal kívánta megteremteni a proletárdiktatúrát, ami a vágyott kommunizmushoz vezető út elő lépése.
2014. nov. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert a történelemben minden forradalom célja az, hogy megdöntse az uralkodó réteg hatalmát, és átvegye a hatalmat az országban.
2014. nov. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
mert elmebeteg komcsi volt!
2014. nov. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mert cár nem lehetett!


Komolyabban:

Abban az időben oroszországban egy fejletlen monarchia volt, a nép nagyon rossz körülmények közt élt. Mivel ezen változtatni más lehetőség nem volt (az, hogy a cár önként lemondjon), ezért csak a forradalom lehetősége maradt.

2014. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
komcsik, nem tetsizk hogy egy komcsit lekomcsizok? miért kell lepontozni?
2014. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A cár önként mondott le februárban. Egyébként pedig eléggé hataloméhesek voltak, a következő pár évtizedben erősen látszott hogy egyáltalán nem érdekli őket az emberek sorsa.
2014. nov. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem Lenin akarta, hanem az akkori háttérhatalom akarta szétzilálni az ortodox kereszténység utolsó nagyobb tömbjét.


Továbbá az orosz cár vagyona kb 5-ször nagyobb volt mint az angol királynőé...

Ez pedig szőrén szálán eltűnt.

2014. nov. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

A marxista ideológia szerint a proletárok és a burzsoázia (kizsákmányolók) között antagonisztikus, vagyis kibékíthetetlen ellentétek vannak. Vagyis a proletárok hatalmát nem lehet kompromisszumok, reformok stb. útján elérni, hanem nyílt erőszakkal, forradalommal, egy hirtelen váltással legyőzni a burzsoáziát és átvenni a hatalmat.


Pont ezért volt nagy ellentét a szociáldemokraták és az ortodox marxisták között a 19. században, mert a szociáldemokraták olyan marxistákból "vedlettek át", akik látták, hogy az európai államokban parlamentáris keretek között is fel lehet lépni a munkásság érdekeiért, az igazságosabb társadalmi körülmények megteremtéséért. A szociáldemokraták tehát az alsóbb néprétegek érdekeit nézték, de a polgári demokrácia játékszabályait betartva. Indultak a választásokon, politikai paktumokat, kompromisszumokat kötöttek a tőkésekkel stb. Ezért a kommunisták árulónak tartották a szociáldemokratákat. A kommunisták ezzel szemben a teljes hatalmat át akarták venni, egy lépésben. Ennek útja pedig a forradalom.


Ezt próbálta meg Lenin 1905-ben, de elbukott. 1917-ben igazából nem ő robbantotta ki a forradalmat, hanem az elégedetlen nép, ugyanis a háború miatt éheztek, nyomorogtak. A cár lemondása után polgári kormány alakult igazából, tehát eredetileg egy polgári forradalomról beszélhetünk. Lenin ekkor külföldön volt, és hazaérkezése után "átalakította" a forradalmat bolsevikká...

2014. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Korrekt, részletes, szép válasz.


Azért szomorú, és a gyk színvonalára jellemző, hogy egy értelmetlen komcsizó válasz 100%-ot kap. :/

2014. nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert az ő elképzeléseit demokratikus úton sosem lehetett volna megvalósítani.Nem mintha az akkori Oroszország demokratikus lett volna, de még ha az is lett volna, a bolsevikok támogatása sosem ért volna el akkora szintet, hogy demokratikus úton hatalomra jussanak, és a saját elképzeléseiket vértelenül valósíthassák meg.
2014. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!