Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg vannak olyan buta...

Tényleg vannak olyan buta emberek akik csak a politika miatt utálják az Egyesült Államokat?

Figyelt kérdés
Ezernyi jó dolog van az Államokban. Az életstílus, a gyönyörű táj, a szép lányok, az izomautók, a tipikus amerikai rock ( https://www.youtube.com/watch?v=Ee_uujKuJMI :P ). Az egész közeg annyira magával ragadó, hogy az valami elképesztő. Aki egyszer eljut oda az azt gondolom, hogy elfelejti Magyarországot minden bántás nélkül.
2014. okt. 20. 20:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
32%

A politikajuk is nagyon ellenszenves, mert uralni akarjak az egesz vilagot, de az csak egy dolog

1. Az amerikai tarsadalom bekepzelt, es soviniszta nacionalistabb, mint ritka mas tarsadalom, a mai napig erosen rasszistak az feketekkel, es foleg az indianokkal szemben, akiktol elvettek a teruleteket, az orszagukat, es rezervatumokba zartak oket, kiallitva, mint valami cirkuszi latvanyossagot, tobbek kozott ez is egyszeruen UNDORITO!

2. Tele van (foleg videken)bunko, primitiv emberekkel, akik vagy szexualisan abberaltak, vagy gyogyszerekbol foznek maguknak drogot egy nagy gyorsettermi etelmaradekokbol es hasznalt ovszerekbol allo szemetdomb kozepette, mindezt mosdatlanul, budosen.

3.Mindenhova elterjesztik Europaban a mediaban a selejtes mediatermekeiket, mert amig egy indiai vagy brazil sorozat bugyuta, addig az amerikai filmek 90%-a emellett meg nagyon manipulativ is, tovabba europa nagy reszen propagaljak es telenyomatjak az amerikai zeneket, abszolut nem is banom, h nalunk nem olyan sikeres...

4. 1999 ben bombaztak ok nelkul, mert a Koszovoi albanok vedelme csak URUGY volt, rengeteg civil embert, korhazakat bombaztak , bezzek amikor Bosznia egett evekig nem csinaltak SEMMIT mert NEM ERDEKELTE OKET, ill. nem volt hozzafuzodo erdekuk.Nagyon is jol csinalta Arif Uka, h kesobb megolt 2 amerikai pilotat, minden tisztelet.

5. Fobiasan iszlamellenesek, intoleransok, kozben meg pont amerikaban vannak a legelvetemultebb agymosott fanatikus un. ujkereszteny szektak, az amerikaiak uszitanak az iszlam ellen, persze nem tamogatok semmilyen fanatizmust meg vehabijakat, de pl. az ISIS is altaluk lett kezdemenyezve provokaciokent, de ez mas tema.

...meg egyebkent is rosszul vagyok az egesz orszagtol, hangulattol, es mindentol, ami (eszak)amerikahoz kotheto.

Tudom, h nem tetszik, de ez a velemenyem, en tenyleg utalom amerikat :P Egeszen oszinten mondom, hogy ha valasztanom kellene akkor inkabb elnek eletem vegeig Stolipinovoban, mint akar egy honapig is amerikaban SOHA semmi penzert nem kivankoznek oda!

2014. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Egy ország kormányának politikáját utálni, nem azt jelenti, hogy az országot utálod. Orbánt se szeretem, de ez nem jelenti azt, hogy Magyarországot utálom."


Én se szeretem a politikát, mégsem utálom az egész világot.


"Manapság nagy divat utálni Amerikát, pedig tényleg rengeteg szép dolog van ott és nagyon kedvesek az emberek."


Valóban rengeteg szép dolog van ott és rendes emberek is vannak köztük.



Az én válaszom Amerikáról:

Nincs bajom sem Amerikával, sem a néppel, csak az ottani élet nem tetszik annyira.

1. Más az oktatási rendszer. Nem elég széleskörű. Földrajz órán csak Amerikáról tanulnak, nem tudják, hogy más ország is létezik, ami elég ciki. Például voltak, akik nem tudták, hogy Anglia egy sziget. Pedig ez az ő történelmükhöz is tartozik.

2. A politikájuk se tetszik nekem. Mindig maguknak akarják az olajat, háborúznak más országokkal, lásd: Közel-Kelet, Koszovó bombázása.

3. Mint a 11-es válaszadó említette, hogy vidéken másmilyenek az emberek. Sok a szektás, más a viselkedésük, a gondolkodásuk. Egyszer olvastam egy ilyen valós történetű könyvet, ami sokáig nem hagyott nyugton, mert nem akartam elhinni, hogy lehet valaki ennyire fanatikus vallású.

4. Unom, hogy feldolgozzák (vagy lopják) más országok filmjeit, regényeit. Lásd: Tetovált lány. Az amerikai változatát nem láttam, de nem is fogom megnézni. A svéd változat a jobb. Olyat is hallottam másfél éve, hogy a norvég mészárlásról is akartak filmet készíteni amerikai szereplőkkel, de a norvégok nem akarták. Meg a svédek se.

5. Nem tetszik, hog ilyen hatással vannak más országokra. Például a Halloweent átvették tőlük, ugyanúgy akarják a karácsonyt ünnepelni, mint ők. Emiatt eltűnőben vannak a szép európai hagyományok.


Semmi pénzért nem költöznék ki oda. Legfeljebb turistaként mennék ki oda.

2014. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, az utálat egy érzelmi és nem értelmi kérdés. Egy országot utálni, alapjaiban meghatározza az utálkozó minőségét (és nem azét, akit/amit utál).

Egy országot nagyon sokféle módon lehet vizsgálni, és a vizsgálók sem egyforma beállítottságúak. Akinek például nem komoly szempont a természet (és ezért őt nem minősítheted le), annak a szép táj nem lesz vonzó. Másnak meg ellenkezőleg. Aki szeret egy (ottani) életstílust, az imádja, aki nem szereti (ez se elfogadhatatlan), az nem szeretne oda menni. És megint más a politika, ez sokkal fontosabb. Ha szép vagy csúnya egy táj, az a többire nincs hatással. Ha valahol pöszén/fennhéjázóan/kedvesen/lenézőn/tisztelettel beszélnek, az akkor számít, ha ott vagy, különben nem. Azonban ha egy ekkora hatalom politikája jó/rossz, az az egész világra - így rám is, bárhol élek - hatással van. ÉS ezt jogom van szeretni/nem szeretni. Ez éppenséggel az okosság jellemzője, nem a butaságé.

2014. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

tényleg.


de orbán szövegei már egy előzetes divatgyűlöletre építenek. szerintem amit orbán nyomott az inkább valami iszlamista diktátortól kölcsönözte, ilyeneket még putyin sem vág le, pedig ő egy nagyobb ország vezetője.

2014. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A valósághoz az is hozzátartozik, hogy az USA a világ népességének 5%-át adja, de a források 25-30%-át használja.


Ezt nehéz jó néven venni tőle.

A világ 140 országában tart fenn hadsereget, nyílt vagy burkolt "civil szervezetetket", hogy befolyását erősítse, és a vesztegetéstől a gyilkosságig, akár háborúig minden eszközt igénybe vesz, hogy a világot a saját hasznára rendezze be.


Nos... Szerintem ezt a politkát elég nehéz szeretni, akármilyen szép tájak is vannak Amerikában.

2014. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
nézzük mi az alternatíva: kommunista kína, diktatorikus oroszország. lehet választani.
2014. okt. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 iffy_ellentengernagy válasza:
ez hülye kérdés. dedd fel értelmesen!
2014. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!