Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek jól járna Magyaror...

Szerintetek jól járna Magyarország ha Oroszország szövetségese lenne a Nyugat helyett?

Figyelt kérdés

2014. szept. 27. 17:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy gondolom, hogy a teljes függetlenség, szuverenitás a legjobb.

Amikor nem kötelezzük el magunkat sem a nyugat és sem a keletnek, viszont a mindkettő féllel tartjuk a kapcsolatot, üzletelünk, profitálunk belőlük.


Emellett azt csinálunk, amit akarnunk, nincs lenne tele a politikai megfelelési kényszerekkel.


Az egyoldalú, kiszolgáló, szervilis politika még sosem vezetett jóra.

2014. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
6%
Hát ami most van az ukránoknál nem valami jó, pedig ők is az oroszokkal szövetkeztek nem?
2014. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Voltunk mi már az osztrákok, németek, szovjetek szövetségese is, de baromira rosszul jöttünk ki belőle mindannyiszor.

Végre meg kéne tanulni saját lábra állni és nem mindig a mankót keresni valamelyik nagyhatalom személyében.

Ők nem áhítoznak a kegyünkre, ezt tudomásul kell venni, és amit általunk érünk el, az tiszavirág életű (mert nem saját jogon, hanem kegyből kapjuk, ezért vissza is vehetik), ahhoz képest, amit önerőből, saját verejtékünkből szerzünk meg.


Diplomatikusan fogalmaztam, remélem mindenki érti a történelmi párhuzamokat.

2014. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
44%

*általunk

elírtam, helyesen: általuk

2014. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!