Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban miért emelik...

Németországban miért emelik így a vonatjegy árát?

Figyelt kérdés

Idén utaztam két nagyváros között azzal a nagyon gyors ICE vonattal, a jegy 78 euróba került.


Régebben, édesapámmal is utaztam ugyanazon az útvonalon és a jegy, ha jól emlékszem 66 euró volt.


Idén is ugyanazzal a vonattal, ugyanolyan színvonalon utaztam, mint évekkel ezelőtt.A menetidő is ugyanaz volt.

Akkor mire fel ez az állandó drágítás?


A Deutsche Bahn nem olyan, mint a MÁV.

Állandóak a fejlesztések, automatizálás, munkamegosztás megfelelővé tétele, költséghatékonyság.Egyre kevesebb ember kell nekik, mert minden automata.

A vonatok egyre takarékosabbak, egyre kevesebb energia kell nekik, fékezéskor áramot táplálnak vissza a vezetékbe.


A logikus az lenne, hogy csökkennek az árak, mert a fentebb említett dolgoknak hála, több pénz marad meg.



2014. szept. 21. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Az árakat ott a piac szabja meg, nem az állam. Hasonlóan működik a vasút mint a repülés. Csúcsidőszakban drágább, azon kívül olcsóbb. Ausztriában is hasonló a helyzet, rendszeresen utazom az Imst-Bécs közötti viszonylatban, van, amikor 24 € a jegy, van hogy 34, de ha nem volt más választásom, utaznom kellett 120 €-ért is.
2014. szept. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Németországban (élek) hivatalosan nincs infláció, sőt deflációs veszély van. Itt csak az árak emelkednek. 10 egynéhány éve 50 márka volt egy jó hotelszoba most 50 euróért nem kapsz egy rosszat sem. 3 éve a büfében 1.5 volt a szendvicsem most 1.8 Az áram kb. 30%-ot drágult 3 év alatt. A gyümölcsök ez idő alatt alhangon 20%-ot. Egyéb élelmiszerek kb. 10%-ot. Magyarországra haza a vonatjegyem is drágább lett. Szerencsére itt nincs infláció. Valamint szerencsére a sajtó és a politikusok itt sem hazudnak.
2014. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valahogy a vonatjegyek mindenhol az infláció felett drágulnak. Németországban meg különösen drágák!

Egy példa: 10 éve voltunk kint.

A Frankfurt-Kassel IC volt 20€, most 43! A sebesvonat ca. 17-18€ volt, most 35.20!

Az ICE 30€ volt, most 53! (Igaz, kerülő úton megy az IC-hez képest, de fél órával gyorsabb.)


Ezzel szemben Ausztriában a Bécs-Linz (ugyanekkora távolság, ca. 190 km). 34,70. Itt egyforma minden vonat díjszabása, a 10 évvel ezelőtti árat viszont nem tudom.

2014. nov. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na és sógoréknál ott a Westbahn (ezen a vonalon), ami alapból ad félárat.
2014. nov. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs! Úgy tűnik, elcsesztem, rosszul emlékeztem!


Kissé durva lenne a 100%-os emelés. Inkább a következők lehettek az árak:


Sebesvonat: 23€, IC: 30€, ICE (hosszabb útvonalon, de gyorsabban):45€.

2014. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!