A Nyugat miért ragaszkodott/ik Bosznia egységéhez és Szerbia felosztásához a délszláv háborúk után?
Figyelt kérdés
Ez a politika nagyon ellentmondásos.
Hasonlóan a 90-es években Oroszország is ragaszkodott saját területi egységéhez és Szerbia felosztását is ellenezte, később viszont már támogatta Grúzia és Ukrajna felosztását.
2014. szept. 19. 13:02
1/3 anonim válasza:
Mert ha etnikai alapon húznak határokat, akkor egyéb etnikai kisebbségek vérszemet kaptak volna, például a magyarok Szlovákiában vagy Romániában. Így a feszültség Boszniában konzerválódott, de legalább nem terjedt tovább. Az oroszok meg addig támogatják az etnikai határokat, amíg hozzájuk kerül terület. Amint tőlük szakadna el valaki, valamiért megváltozik a nézetük.
2/3 anonim válasza:
A béke és a nyugalom alapelve az, hogy a népek éljenek tisztességgel a nekik megadott keretek között.
Ha az egyik nyughatatlan csoport elkezdi ezt a status quot kikezdeni, minden országban találni olyanokat, akik szerint a saját nemzetük nagysága az elfoglalt területtel arányos.
Ami persze tudjuk butaság, de épp az ilyen eszementek érdekében ragaszkodnak a nemzetek ahhoz,, hogy béke legyen és az őrültek meg bolondokházában.
3/3 hollófernyiges válasza:
Azért, mert nem akarták jutalmazni a szerbek etnikai tisztogatásait, még azon az áron sem, hogy Bosznia így sokkal kevésbé lesz életképes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!