Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ma van a skóciai függetlenségi...

Ma van a skóciai függetlenségi szavazás. Mire tippeltek? Az "igen", vagy a "nem" fog győzni?

Figyelt kérdés

Megérné Skóciának, hogy önálló állam legyen? kifizetődne ez nekik?

Ezután jönnének a baszkok, katalánok, korzikaiak stb., szétesne egész Európa, nem?



#Európa #szavazás #Skócia #függetlenség.
2014. szept. 18. 13:20
1 2
 1/11 bob76xd ***** válasza:
100%
Az "Igen" fog győzni!
2014. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos a "nem", pedig nagyon szurkolok a függetlenségpártiaknak. A britek nem sajnálták a pénz és iszonyat durva kampányt nyomattak a függetlenség ellen.

Tippem: 30 % igen - 70% nem

:(

2014. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kb. két héttel ezelőtt - ha jól emlékszem -, a "nem" még 52%-os volt, de állítólag pár napja változott a helyzet.

Pár évvel ezelőtt Kanadában is volt egy ilyen szavazás a francia kanadaiakkal, de az előrejelzések dacára a "nem győzött, érthető észokokra hivatkozva.

Nem fog Skóciában egy esetleges "igen" nagy elszegényedéshez és izoláláshoz vezetni? Anglia - akármennyire lesujtó lenne is neki a skótok győzelme -, mégiscsak komoly nagyhatalom, nem fogja ölbetett kézzel nézni, hogy Eszak-Írország után Skócia is leszakadjon...

2014. szept. 18. 14:38
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

"nem fogja ölbetett kézzel nézni, hogy Eszak-Írország után Skócia is leszakadjon..."


Valamiről lemaradtam? Tudtommal Észak-Írország még az Egyesült Királyság része.


Szerintem egyébként szűken ugyan, de a racionális gondolkodás fog győzni, tehát Skócia a királyság része marad. Nagy elszegényedés várna a skótokra, ha elszakadnának a világ egyik vezető hatalmától. Sokan mondják, hogy az olajkészletet ők örökölnék, de az már régen rossz, ha egy ország egy lábon akar megállni. Szükségük van az angolokra, és ezt szerintem ők is tudják legbelül. Ugyanakkor nevetségesnek tartom, hogy a függetlenségpártiak megtartanák fizetőeszköznek a font sterlinget, mondván, hogy az egy erős pénz. Ha függetlenek akarnak maradni, akkor ne akarják megtartani azokat az előnyös dolgokat sem, amik az angoloknak köszönhetőek.

Másrészt Skócia akár már most is önálló országnak tekinthető. Mégis miben szenvednek hiányt? 1999 óta már saját parlamentjük is van. Anglia, Wales, Skócia és Észak-Írország szövetségét nem úgy kell elképzelni, mint a magyar megyéket, sokkal több kiváltsággal rendelkeznek azoknál, inkább hasonlít egy mini EU-ra az Egyesült Királyság berendezkedése.

2014. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, mert úgy néz ki, hogy elhúzódnak a szankciók az oroszokkal szemben és ha minden igaz, akkor majd az EU többek között Skócián keresztül fogja az árukat elsütni az oroszok felé.


Engem ami nagyon foglalkoztat, hogy fog-e csökkenni radikálisan az angol font árfolyama és visszaminősítik-e őket. Ha nem, akkor miért nem... hiszen a GDP egy nagyobb része most elveszik a gazdaságukból.

2014. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazad van, 4. válaszoló, hirtelen elírtam. Az ír sziget hét északi megyéje tartozik angol fennhatóság alá, a többi rész a tulajdonképpeni Írország.

5. válaszoló, én is épp erre gondoltam...

Azt hiszem, erre csak holnap reggel kapunk választ.

És bár szép dolog a hazafiság, a skótok megihatják ennek a levét, nem?

2014. szept. 18. 18:24
 7/11 A kérdező kommentje:

55%-kal győzött a "nem".

Úgy látszik, mégiscsak meggondolták a következményeket, és észhez tértek...

2014. szept. 19. 09:00
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hajszálon múlott.


Sajnos bekövetkezett ez a szégyen.

A történelem során skótok százezrei haltak meg a függetlenségért. William Wallace forog a sírjában.

Szembeköpték történelmi nagyjaikat.

Most nem kellett volna a csatatéren elvérezni, csak beballagni abba a szájbavert fülkébe és egy X-et tenni a YES mellé.


Kedves kérdező, lehet, hogy nagyon meglep majd, amit mondok, de hidd el, vannak fontosabb dolgok is a pénznél.

Régen a skót családok lehető legnagyobb áldozatot hozták a szabadságért, tulajdon fiaikat küldték háborúba, most egy durva X-et se húztak be.


2016 után lehet, hogy kicsit meg kellett volna húzni a nadrágszíjat, de még így is bőven az EU-s átlagszínvonal fölött élnek a skótok. Hosszú távon jól jártak volna.

Így pedig marad a szégyen és az utókor megvetése.


Ez a szavazás hasonlít a 2004-es magyarországi kettős állampolgársági népszavazáshoz, azzal a különbséggel, hogy Magyarországon az igenek győztek, viszont pár százezer hiányzott az érvényességhez...


Gyalázat.

2014. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, megértem a nézőpontodat.

Én csak azért "nyugtalankodtam", mert az EU már így is a béka s.egge alatt van, és ha minden népcsoport külön utakon akarna járni, az eredetileg szép álomnak hamarabb vége lenne, mint ha több, nagyobb egyetértést tanúsítanának ez egyes államok.

És Anglia már így is vacillál...

2014. szept. 19. 12:36
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A skótok jól jártak volna, mert a függetlenedés után ugyanúgy köthettek volna mindkét (Skócia és Anglia) ország számára gyümölcsöző államközi gazdasági-kereskedelmi szerződéseket, azzal a kikötéssel, hogy bármikor felmondhatják és a Skótok továbbra is függetlenek maradnak.


2. A nemzetállamok külön utakon járnak, mert rossz irányban mennek a dolgok. Arra a következtetésre kéne jutni, hogy eljött az ideje az EU reformjának és nem arra, hogy még jobban meg kell regulázni a tagállamokat.


27 ország - 27 érdek. Csak erőszakkal lehet teljes "egyetértést" eszközölni, mint a diktatúrák.

2014. szept. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!