Mi a véleményetek az EU-USA szabad-kereskedelmi szerződéről?
Nem támogatom.
Az EU tagállamokban szigorúbbak a környezet, fogyasztó, egészség és természetvédelmi szabályok, mint az Egyesült Államokban. Ha ezek a korlátok eltűnnek, akkor Magyarországot elönti a klórozott csirke és a gyengébb minőségű élelmiszerek, amiből csak a multinacionális cégek húznak majd hasznot.
Egyetértek. Én sem támogatom. Az élelmiszeripart én még kiegészíteném minden mással is.
Az EU-nak "be kéne zárkóznia" legalább 15-20 évre, inkább 20 évre. Vámok tekintetében biztosan. Specifikusan, célzottan emelni a vámokat, hogy ösztönözzük az iparosítást. időt hagyni amíg a Nyugat-Balkán belép, és az új illetve régi tagok gazdasági rendszere "kiforr", erősebb, ellenállóbb és dinamikusabb lesz. Ehhez szükség van nagy Európai beruházásokra, hogy az EU gazdasági vérkeringése teljesen kiépüljön, megerősödjön. Az ország fejlettségi és egy főre jutó GDP-beli különbségei jelentősen csökkenjenek.
Ha nem hagyjuk megerősödni és kiépülni. Akkor, mindenféle összeesküvés-elmélet nélkül mondhatom hogy az USA arra fog törekedni hogy minél több "láncszemet/fogaskereket" ő alkossa a gépezetben. Ez a kapitalizmus, ez a verseny. Amellett hogy ez így nem hatékony és persze környezetszennyező (gondoljunk csak bele pl. amerikai beszállítói lesznek egy Csehországban működő autógyárnak pl.) profit formájában pont attól fosztja meg az EU-t ami ahhoz kellene hogy csökkentsük az egyenlőtlenséget.... A másik meg persze, én sem akarok GMO kaját enni, főleg hogy USA-ban megsemmisítették a törvényt ami kötelezte a cégeket arra hogy feltüntessék a GMO-t mivel az hátrányos rájuk nézve. Röhej.
Ezért én túlzás nélkül mondom, azok akik aláírják elárulják Európát.
Bizonyos feltetelekkel tamogatom.
Aki azt hiszi hogy a globalis vilagban be lehet zarkozni, az mesevilagban el.
A véleményem, amelyet Schiffer András tegnap a parlamentben elmondott!
Azt mondta, hogy megerősítő népszavazást kell kiírni az USA-EU szabad-kereskedelmi megállapodásról, mert ez a szerződés ellentétes a magyar érdekekkel. Az elmúlt napok eseményei pedig felérnek egy hadüzenettel, amely arról szól, hogy a hatalom felhívja a kis közösségek figyelmét, hogy megüthetik a bokájukat, amennyiben fel merik emelni a hangjukat.
Ha valakit érdekel az, hogy valaki kimondja az igazat a parlamentben és Orbánnak is megmondja, hogy pl a foglalkoztatás politikája egy csődtömeg.
Az EU hamarosan aláír két kereskedelmi megállapodást: Kanadával (CETA átfogó gazdasági és kereskedelmi megállapodás) és az USA-val (TTIP transzatlanti kereskedelmi és beruházási partnerség).
Várható eredmény: munkahelyteremtés és a gazdasági növekedés. kedvezményezettek : nagyvállalatok
Befektetői állami-vitarendezés (ISDS)
A kanadai és amerikai cégek, befolyásolhatják az EU-tagállamok törvényeit, a közös
jó, a környezetvédelem és a fogyasztóvédelem érdekében.
Regulatory cooperation (szabályozói együttműködés)
Szakértői csoportok befolyásolják az új jogszabály-tervezeteket, még mielőtt ezeket tárgyalja a megválasztott parlament.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!