Miért szeretné a skótok kb. fele, hogy Skócia önálló ország legyen?
Nem válik ki.
A válaszom meg annyi rá, hogy mert nem mindenkire hat oly' erősen az EUCCP-féle internacionalizmus....
# 1
És a skótok miért léptek unióra 300 éve az angolokkal?
# 2
Skócia 300 éve önálló állam volt, ami a te általad felsoroltakra nem igaz(amennyire tudom, ha tévedek, javítsatok ki)
# 4
Az két különböző dolog, hogy az EU terjeszkedik és új államokat egyesít magába, és az, hogy egy tagállam egy része nem akarja(50%-ban) folytatni az EU-n belül.
Egyébként a CCCP jobb mint az EUCCP? Vagy valamiféle egyedül érvényesülős modellben gondolkozol? Szerintem egy kis ország jobban jár, ha része egy nagyobb szövetségnek, mert a kicsiket könnyű eltiporni és a kapitalista gépezetnek nincsenek érzelmei.
"És a skótok miért léptek unióra 300 éve az angolokkal?"
1707-ben azonban, miután Anglia megfenyegette őket, hogy beszüntetik a szabad kereskedelmet és mozgást a közös határon keresztül, a skóciai és az angol parlamentek megalkották az egyesülési törvényeket, amelyek létrehozták Nagy-Britannia Egyesült Királyságát.
Tessék, ezt a Wikipédia írja. De szerinted önként és dalolva egyesültek Angliával, igaz? Mert minden nép arra vágyik, hogy egy másik leuralja őket és bekebelezze. :)))
Rosszul írtam, nem az EU-ból akar kilépni a skótok fele, hanem Nagy-Britanniából.
# 6 Oké, akkor az előző érvemet feladom, és egyet értek veled, hogy minimum joguk van kilépni, főleg ha nem maguktól léptek be. De még az eredeti kérdés nagy része nincs megválaszolva. Tehát miért érné meg a skótoknak, ha kilépnének? (materialista érvekre lennék kíváncsi)
# 7 Az angolok nem használják őket ki?
# 8 Ezzel a logikával az Úr 400. évéig is vissza lehetne menni, hogy akkor hol voltak a határok, és azokat állítsuk vissza, nem?
Egyébként szerintem különbség van aközött, hogy két állam unióra lépett egymással és azt az egyik fél fel akarja bontani, meg aközött, hogy egy államon belül páran ki akarnak szakadni. Mégis mi jelentené az állam lényegét ha nem az, hogy külső és belső fenyegetéstől egyaránt meg megvédi magát. Szerintem ami itt zavaró és talán téged is az zavar meg, hogy akkor hogy alakultak ki a mai államok? Hát azok is szakadásokból meg hasonló. Hát igen, de a mai világban, főleg a fejlett, nyugati részén nem szeretik ha háborúval alakulnak ki új országok, mint ami a sötét középkorban bevett szokás volt. Egyszerűen meghaladtuk, vagy próbáljuk meghaladni ezt, persze főleg a világ fejlett részein igaz ez. Ma már inkább tárgyalásokon dőlnek el az ilyen dolgok, és akkor viszont a törvény betűje szerint folynak a tárgyalások, és olyankor pl. fontos amit már említettem, hogy egyenlő szerződő felekről van-e szó, vagy úgymond a szerződés egyoldalú módosításáról van szó.
Egyébként azt tudja valaki, hogy az angolok hány százaléka támogatja Skócia kiválását?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!