Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nicolae Ceaușescu-nak mi...

Nicolae Ceaușescu-nak mi volt a meglátása vagy véleménye vagy volt valami félelme afelől hogy Európában felbomlóban volt a kommunizmus?

Figyelt kérdés
Olyan 89 tájékára gondolok!

2014. szept. 13. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Keress rá a youtube-on az utolsó beszédére, olyan fejjel ül a pódiumon, mint aki mindjárt összeszarja magát félelmében.
2014. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt ismerem nem arra gondolok hanem hogy úgy általában hogy már kezdett felbomlani mindenhol szépen lassan a kommunizmus Európában!
2014. szept. 13. 23:13
 3/13 Napfonat ***** válasza:

Persze hogy félt! 1989 szeptemberében még a KGST egyik utolsó gyűlésén nyíltan felkérte a szovjet vezetést, hogy katonailag akadályozza meg azt, hogy a magyarok csak úgy kiengedik a keletnémeteket nyugatra.

Ez egy olyan megnyilvánulása volt, amely arra utalt, hogy már sejthette akár még a saját végzetét is.

2014. szept. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
félt, mert tudta hogy már nem sok van neki hátra. Ennek ellenére ma Romániában már kezdik újra istenként tisztelni az öreget, végre megérti a román nép hogy nem volt az rossz amit ő akart.
2014. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Végül is csak áram nem volt a kórházakba!

Éhezett égész Románia ha valakinek már jobban ment elvette mindenét!

Nyomorúságos árvaházak teltek meg a nem kívánt gyermekekkel, illetve sok gyermek megfertőződött az AIDS-szel.

A Ceaușescu-házaspár a saját születésnapjából nemzeti ünnepet csinált. Ilyenkor pompázatos lakomákat tartottak, hatalmas vendégsereggel, miközben emberek tömegei éheztek!

Csak szórakozásból a tömegbe lövettek a parancsára mikor úgy tartott a kedve!

És még lehetne sorolni az embertelen intézkedéseit!


Biztos megint istenként kezdi tisztelni!

Szerintem csak a te neo kommunista agyadba tisztelik!

2014. szept. 16. 19:50
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
azért ennyire ne húzzúk már le az öreget, sok minden volt amit korlátozott és nem engedett, de nem ennyire ahogy te ezt leírtad, és a korlátozásainak hála Romániát adósság nélkül adta át a következő generációnak. Én is abban az időben nőttem fel, 9 évet éltem Bucuresti-ben, 5 évet Sibiu-ban, 7 évet Pitesti-ben 4 évet Temesváron és 17 éve élek Szatmárnémetiben. Soha nem éheztem, nem szenvedtem hiányt semmiben, tanultam, különórákra járhattam zenét tanulni, tanulhattam olaszul, franciául és magyarul, egyetemre mehettem. Elég sokat mentem külföldre szüleimmel és még jó néhány dolog amit most nem sorolok fel. Szóval nem volt olyan rossz mint ahogy beállítják/beállítjátok azt a rendszert. Olyan ember, aki annyit tett Romániáért mint Nicolae Ceausescu, soha többé nem lesz a Román nép történelmében.
2014. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

# 6

Legalább ne hazudnál ennyit!

Te vagy az a 64% kommunista aki próbálja mindenhol jónak beállítania kommunizmust! és írja ki az áll kapitalista kérdéseket!

Eltudom képzelni mennyit éltél te akkor Romániába!

2014. szept. 16. 20:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is kommunista vagyok, nem éltem még Ceausescu idejében és magyarországi vagyok, de tényleg nem szabad elfeledkezni Ceausescu pozitív intézkedéseiről. Ne feledjük, hogy őmiatta vált hajózhatóvá a Duna fekete-tengeri szakasza, felépítette a bukaresti metrót és vidéken is lett áram.


Románia 1989 nyarára minden tartozását visszafizette, Magyarország még most is fizeti.

2014. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor húzzatok el északkorába ott a kommunizmusotok ott is mekkora királyság van!
2014. szept. 16. 20:46
 10/13 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, 2 éve regisztráltam ide, anno egy kérdést akartam feltenni egy motorvásárlás előtt, szóval az volt az első kérdésem, a második kérdésemet fél éve tettem fel szintén motoros témában, szóval nem írtam ki kommunista kérdéseket. Továbbá, szerinted egyedül vagyok 64%-os ezen az oldalon?? Szerintem van még egy rakás felhasználó, aki 64%-os értékeléssel áll.

Jelenleg is Romániában élek, ahogy a Ceausescu rendszerben is itt éltem. Észak Koreát azért ne hasonlítsuk már Romániához, és ha éltél volna Romániában, akkor tudnád hogy Nicolae messze a legnyitottabb volt a nyugat felé.

2014. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!