Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik európai országba...

Melyik európai országba érdemesebb kivándorolni?

Figyelt kérdés

Amiken gondolkodok, az Németország, Ausztria, Hollandia, Norvégia, Finnország, Dánia


Angolon kívül más nyelvet nem beszélek, de azért gondolkodok azon hova menjek, mert elkezdeném tanulni a nyelvet. Erős középfok nélkül nem vágok bele.


A végzettségem, ha minden jól megy mérnök-informatikus lesz, bár még van 2 év. Ha rosszabbul és valamilyen okból nem végzem el a sulit, akkor villanyszerelő. Az a "b" tervem, jobb két lábbal a földön állni.


Amik legfontosabbak számomra. Ugye a fránya anyagiak, vagyis fizetés + árak. Hogy működik az ország, szóval olajozottan, vagy mint Magyarországon, hogy egy ügyintézés rengeteg idő. Egészségügy színvonala? Közlekedés, pl. milyenek az utak, kigyullad e alattad a metró stb. Milyenek az emberek, szóval örökre bevándorlónak tekintenek és hangoztatják is, vagy hamar befogadnak, kedvesek? Milyen ott élni? Illetve ha valamit fontosnak tartjátok, leírhatjátok, örömmel várom.


Előre is köszi



2014. szept. 8. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Igazából, ha jól tudsz angolul, akkor mindegyik országban jobban elleszel, mint itthon, a helyi nyelvet pedig idővel megtanulod, amíg ott vagy.
2014. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De úgy vagyok vele, hogy amúgy is van még legalább 2 évem, akkor megtanulok egy nyelvet. Gondolom ha úgy mennék az adott országba, hogy dolgozni akarok és nem a szoc hálón élősködni + beszélem a nyelvüket is, akkor hamarabb befogadnak.
2014. szept. 8. 16:00
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
Ezek közül annyira nem tudsz mellényúlni, bár Norvégia nem EU-tag és a munkavállalás problémásabb lehet.
2014. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Norvégia jó lehetőség, ugyanis ott majdnem munkaerőhiány van, és meg kell tanulni a nyelvet, ha ez megvan eszméletlenül jól fogsz keresni ott
2014. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nemetorszagba, Ausztriaba nem erdemes ugy kimenni, hogy nem tudsz nemetul, valoszinuleg munkat sem talalnal.


En Münchenben elek mar 9 eve, eleg jo hely. Messzebre mar nem mennek.

2014. szept. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ hogy 10-20 év múlva arabul vagy bushamnul szeretnél tudni?
2014. szept. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Informatikusként dolgoztam oszták, német és svájci projektekben. Angollal is el lehet lenni, de nem túl tartósan. Alkalmazottat nem láttam német nyelvtudás nélkül.
2014. nov. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Németország:

Vonatok tiszták. Utak nem kátyútengerek.

Bejelentkezel egy lakásba az önkormányzatnál:

Nem kérnek a bérbeadótól semmilyen igazolást. Modod, hogy ott laksz, erre

adnak egy papírost A4 ( Orbán szerint Fecnit. Sem aláírás rajta sem pecsét )

Előtte ki kell tölteni egy űrlapot. Azon ha elköveted azt a hibát, hogy beírod a vallásodat,

akkor utána zaklatni fognak az egyzázi adóval. Amennyiben be sem jelentkezel a kutyát nem érdekli. Lakcímkártya nincs.

De, ha pl akarsz egy helyi jogosítványt, mert lejárt a régi és nem akarsz ezért hazautazni ahhoz nem árt.

Jogosítvány elintézése egyszrű. fillérekért cserélik. 15 évig érvényes ( nincs orvosi)

Azt mondták 15 év múlva menjek egy új fényképpel.

Magyar autóra, helyi rendszám kérése: Nem részletezem, másodjára kb. 2 - 3 óra lenne összesen. Biztosítással

TÜV-vel. ( műszaki vizsga ) rendszámmal. Sum kb. 250 Euró. Biztosításom havonta, mint itthon volt évente.

Az egészségügyből amit láttam, lehúzós: A fizetésed 20%-a járulék. ( 10 te 10 munkaadó ) Ezért ne számíts porcelán fogakra,

tüdőszűrésre, Szemüvegre, támogatott árú gyúgyszerekre. Vérvizsgálatnál csak a cukrot és triglicerint tériti. Amennyiben

a többit (összeset) akarod az + 300 euró. Kórházban még nem voltam. Nyugdíjra azt mondják évenként jogosultságot szerzel

havi nyugdíjként a havi bruttód 1%-ra ez szintén 20% járulék mellett.

A tömegközlekedés akkor gyullad ki alattad, ha piromániásként viszed a benzint és a gyufát.

Én még nem ültem rajta ( kisváros ) Kevesen használják. Szép mercedes buszok. Tisztának és aránylag újnak látszanak.

Amennyiben férfi vagy nem sok az esélyed, hogy egy helyi normális nő rádizguljon. Nem keleteurópai férfi az álmuk.

Kollégák so-so. Nem repesnek az örömtől hogy közéjük kerültél, de korrektek. Mérnök informatikusként én 3000 nettót keresek.

Nem tudom ez mennyire alulárazott, nem ismerem a kollégák fizetését. Szó nélkül megadták amit kértem. ( Fizetésemelés azóta nem volt )

Árak: Élelmiszer kb. mint otthon. Sok minden olcsóbb: sajt, csoki. A pékárú drágább. A minőség jobb.

Alkohol érezhetően olcsóbb. Egy doboz cigaretta 5 euró. Ha sodrod kb: 2.

Üzemanyag: diesel: 1.3 Benzin 1.4 Szolgáltatások: fodrász: 10-15. Autó szerviz 70 - 100 rezsi óradíj.

Műszaki cikkek kb egy árban.

2014. nov. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kiegeszitenem:


-Egeszsegugy: fenyevekkel jobb mint a magyar. En voltam korhazban is, tudom mirol beszelek. Annyira lehuzos, hogy a gyerekeknek meg a gyogyszer is ingyen van

- elelmiszer: dragabb, hus, zoldseg, gyumolcs joval, pekaru is. A hulladek az olcsobb.

- Ingatlan: sokkal dragabb.

2014. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!