Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A skótok másik fele miért nem...

A skótok másik fele miért nem akar elszakadni?

Figyelt kérdés
51% az elszakadásra szavazna, és 49% szeretne tagja maradni a Brit királyságnak. Nem értem azokat akik nem szeretnének kiválni, hiszen külön nemzet a skót és az angol...ez olyan kb mint amikor a magyar nem szeretne különválni a szovjetuniótól, még ha papíron nem is egy ország voltunk. Miért jó nekik ha mások mondják meg nekik mi a teendő, mások írják a törvényt stb.
2014. szept. 7. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg gazdaságilag nem érnék el a megszokott színvonalat, a hegyekben nincs ipar. Egyéb problémákat is felvet, például saját pénz, NATO és uniós tagság.
2014. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg azért nem akar elszakadni, mert egy csomó dolgot egészen másképp lát. Ez a "mások mondják meg nekik mi a teendő" szöveg ma rendkívül divatos (főleg nálunk), de nem igaz. Tudod, én csak egy állampolgár vagyok, de nekem csak olyant mondanak meg mások (még az állam is), amit el is várok tőlük, mert jobban értenek hozzá. A többi dologban magam intézkedem. Ez hozzáállás (no meg ismeret) kérdése. A skótok feltehetően rosszabbul érvényesíthetnék más országokkal szemben az elképzeléseiket kis jelentéktelen országként, mint a mostani helyzetükben. Márpedig egy ország állapota ma különösen a nemzetközi világban elfoglalt súlyától függ. Szóval szerintem is rosszabbul járnának, csak ehhez minden szempontot figyelembe kell venni, nemcsak a nekünk szimpatikusat.
2014. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a 49% főképp a gazdasági érdekek miatt maradni Nagy-Britannia tagja.Egyébként ezeknek részben igazat is adok, a skót gazdaság, ha önfenntartó is tudna lenni, az biztos, hogy egy elszakadás jelentős életszínvonal-béli visszaesést fog magával hozni a skótok számára.

Továbbá azt is feltételezem, hogy Skócia lakói nem mind etnikai skótnak tartják magukat, inkább kulturális-néprajzi értelemben értelmezik a skótság létezését.

2014. szept. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Skócia partjainál olajat találtak már régebben.

Azért akarnak még így is sokan az UK része maradni, mert Anglia azzal fenyegeti Skóciát, hogy ha elszakadnak, akkor ugrik a font, és az EU tagság is. Ez meg egy elég bizonytalan jövőt jelentene a skótoknak, ezért sokan inkább megszokásból, vagy akár félelemből maradnának az Egyesült Királyság részei.

2014. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit álszent a fenyegetés szót használni arra, hogy az angolok hivatalos pénznemét nem használhatja egy az országból kiváló önállósodni akaró másik ország, miért kéne ezt engednie :D és a nato meg hasonló tagságokat is értelemszerűen mindig felül kell vizsgálni egy új országnál hiszen nem azt vették be tagnak. Amúgy azért nem akarnak különválni, mert nem tekintik magukat külön népnek csak kulturális etnikai különbségek vannak és az semi igaz, hogy nincs semmi szavuk, ők ugyanúgy választják a vezetőket mint az angolok és a legtöbb esetben a szempontok is ugyanazok
2014. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!